Vyhlásenie referenda

Všeobecné informácie

Voľba poštou

Volič, ktorý má trvalý pobyt na území SR a v čase referenda sa zdržiava mimo jej územia, môže požiadať o voľbu poštou, a to v listinnej forme tak, aby žiadosť o voľbu poštou bola doručená na adresu obce /obecného úradu/, v ktorej má volič trvalý pobyt najneskôr 50 dní predo dňom konania referenda /t. j. najneskôr 02.12.2022/. Požiadať môže aj elektronicky /e-mailom/ na e-mailovú adresu obecného úradu: sekretariat@obeccierne.sk taktiež najneskôr do 02.12. 2022. Na žiadosť doručenú po ustanovenej lehote sa neprihliada.

žiadosť (39.5 kB)

Hlasovací preukaz /HP/

Volič, ktorý má trvalý pobyt na území SR a v deň konania referenda nebude môcť hlasovať v mieste svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, môže požiadať obec svojho trvalého pobytu o vydanie hlasovacieho preukazu. Obec na základe žiadosti voličovi vydá HP a zo zoznamu voličov ho vyčiarkne s poznámkou o vydaní HP.  HP oprávňuje na zápis do zoznamu voličov v ktoromkoľvek volebnom okrsku.

Volič môže požiadať o vydanie HP osobne najneskôr posledný pracovný deň pred konaním referenda, t. j. najneskôr 20. 01. 2023 v úradných hodinách obce alebo v listinnej forme tak, aby žiadosť o vydanie HP bola doručená obci najneskôr 15 pracovných dní predo dňom konania referenda, t.j. najneskôr 02.01.2023. Požiadať o HP môže aj prostredníctvom osoby splnomocnenej žiadateľom, a to najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania referenda, t. j. najneskôr 20. 01. 2023.

Žiadosť musí obsahovať: meno a priezvisko, rodné číslo, štátnu príslušnosť, adresu trvalého pobytu, korešpondenčnú adresu, na ktorú obec doručí HP. Obec zašle HP voličovi doporučenou zásielkou "Do vlastných rúk".

Delegovanie do okrskovej volebnej komisie /OVK/

V referende majú právo do volebných komisií delegovať jedného člena a jedného náhradníka politické strany a politické hnutia zastúpené v NR SR a petičným výborom za referendum. Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka do OVK v našej obci doručí politická strana a petičný výbor za referendum starostovi obce v lehote uvedenej v rozhodnutí o vyhlásení referenda, t. j. do 24. 11. 2022 do 24.00 hod. Člen OVK nemusí mať trvalý pobyt v obci, v ktorej vykonáva funkciu člena OVK. Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka možno obci doručiť v listinnej forme alebo elektronicky na e-mailovú adresu obce sekretariat@obeccierne.sk.

Bližšie informácie nájdete na: https://www.minv.sk/?referendum

Vyhlásenie referenda

Vyhlásenie_referenda.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 225,8 kB
Dátum vloženia: 8. 11. 2022 14:34
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 2. 2023 14:39

Samospráva

Ak apríl pekný, máj bude ružový.

Na svätého Marka schová sa do žita pranka (vrana).

dnes, štvrtok 25. 4. 2024
piatok 26. 4. polojasno 12/0 °C