Menu
Obec Čierne
ObecČierne

1. Čierňanské ostatky

Už ráno v sobotu 18. 2. 2023 pred penziónom Magistrál sa zvedavci mohli prizerať na pána mäsiara Františka Mackovčáka pri ukážke spracovávania pravých zabíjačkových výrobkov.

Pred 12.00 hodinou pri farskom kostole spev detí z folklórneho krúžku pri ZŠ Čierne – Ústredie a piesne Júlie Legerskej a Stanky Gelačákovej oznamovali schádzanie fašiangových masiek, ale aj ľudí v civile, aby na vlastné oči videli prvý ostatkový sprievod v našej obci. Po príchode konských záprahov s účinkujúcimi z vyšného konca, príhovore nášho pána starostu Petra Staňa a duchovného otca našej farnosti Antona Galusa sa celý sprievod pohol za „gazdami“. Fašiangový sprievod navštívil  Jaroslava Jašurka fa. Kabro, stolárstvo Vladimíra Strýčka, autoservis Jána Kopera, Petra Staňa v Dejwis Bare a svoju pochôdzkovú púť skončilo u gazdov z penziónu Magistrál. Ako sa na správnych „gazdov“ patrí, všetci navštívení si pripravili pre celý sprievod pohostenie. V priebehu fašiangového sprievodu hodnotiaca porota – Natália Zvercová, Jana Tatarková a Miroslav Tatarka – vybrala  tie najzaujímavejšie, najstrašidelnejšie a najveselšie maškary. Ešte pred hlavným programom bolo vyhodnotených z detskej kategórie trinásť najlepších masiek a z dospelých ďalších  trinásť najlepších. Nik ale neostal bez ceny. Každá maska dostala šišku a teplý čaj, detská maska aj čokoládové vajíčko s prekvapením. Ani vytrvalý dážď neodohnal divákov od sledovania pripraveného programu, v ktorom účinkovali: Kapela z POBABY Jaworzynka (Poľsko),  deti z MŠ Čierne – Vyšný koniec, deti z MŠ Čierne – Ústredie, kapela GÓROLE MOSTY U JABLUNKOVA (ČR), FSk Ozvena, FSk Svrčinka, Veselí džadkovia, heligonkárky a speváčky Lucia Haladejová, Nikola Tatarková, Viktória Lašová, Slavomír Strýček a Valéria Kužmová. Pochovávanie basy v podaní FSk Ozvena sa uskutočnilo v penzióne Magistrál. Mnohí sa ešte dlho po „pochovaní basy“ zostali zabávať, alebo sa len tak rozprávať, do neskorej noci. Ďakujeme všetkým pani učiteľkám, ktoré svojich žiakov pripravovali na vystúpenie. Poďakovanie patrí aj všetkým zúčastneným domácim „hercom“, ktorí účinkovali v scénke pri pochovávaní basy.

Technická spolupráca: Martin Mikula LS Systems

Verbálne podujatie sprevádzali: Peter Staňo, Iveta Bobulová a Ján Ďurica

Mediálni partneri:  MY moje Kysuce, Reklama Michal Radolský s.r.o.,

Partneri: Kysucký triangel, Mäsiarstvo SK, penzión Magistrál, Górolskoswoboda, KuligJaworzynka, DHZ Čierne

Podujatie pripravili: Obec Čierne a PO TES Čierne

Vypracovala: Iveta Bobulová, kultúrna pracovníčka PO TES Čierne

Dátum vloženia: 21. 2. 2023 13:44
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 2. 2023 16:58
Autor: Správca Webu

Občan

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15
1
16
1
17
1
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kalendár vývozu TKO pre rok 2023

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ako je v septembri na nove mesiaca, taká býva obyčajne i jeseň.

Pranostika na akt.deň

(v súčasnosti 27.). Na svatého Cypriána chladno býva často zrána.

Monitoring vozidiel zimnej údržby

Na stránke www.o1.gpsguard.eu 
sa dozviete, kde sa aktuálne pracuje na zimnej údržbe v našej obci.

Zadajte
prihlasovacie meno: Čierne
prihlasovacie heslo: cierne

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Počasie

dnes, utorok 26. 9. 2023
jasná obloha 25 °C 14 °C
streda 27. 9. jasná obloha 25/13 °C
štvrtok 28. 9. jasná obloha 24/12 °C
piatok 29. 9. jasná obloha 23/12 °C

Maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa Trojmedzie
Maľovaná mapa

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Môžete mať záujem