Menu
Obec Čierne
ObecČierne

Oznam - Daňové priznanie na rok 2023

Oznam - Daňové priznanie na rok 2023

Oznam je smerovaný všetkým občanom, ktorí v roku 2022 nadobudli alebo predali nehnuteľný majetok, bolo im vydané kolaudačné, stavebné povolenie a povolenie k drobnej stavbe.

Upozorňujeme občanov, u ktorých došlo k zmene vlastníctva nehnuteľnosti, t. j., že v roku 2022 nadobudli nehnuteľný majetok /pozemok, byt, garáž, rodinný dom, rekreačnú chatu a pod./ alebo nastali zmeny okolností na vyrubovanie dane z nehnuteľnosti /stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie - zmena užívania stavby, dedičstvo/, resp. ho vlani predali, že sú povinní doručiť na obecný úrad - odbor daní a poplatkov vyplnené tlačivo "Priznanie k dani z nehnuteľnosti, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje", a to najneskôr do 31. januára 2023. Uvedené tlačivo je k dispozícii na obecnom úrade - odbor daní a poplatkov. Pri podávaní daňového priznania je potrebné doložiť k nahliadnutiu doklad o nadobudnutí nehnuteľnosti /kúpe alebo predaji/, osvedčenie o dedičstve, stavebné povolenie, kolaudačné povolenie, list vlastníctva a pod.

Táto povinnosť sa týka fyzických osôb a právnických osôb.

V prípade, že u občana alebo podnikateľa v priebehu roku 2022 nedošlo k žiadnej zmene vo vlastníctve nehnuteľnosti, daňové priznanie sa nepodáva. Obec Čierne má evidenciu daňovníkov z daňového priznania podaného v minulých rokoch a podľa nej vyrubí daň z nehnuteľnosti.

Prílohy

TLACIVA PRIZNANIA DZN

TLACIVA_PRIZNANIA_DZN.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 1023,64 kB

Život v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1
1
2

Kalendár vývozu TKO pre rok 2023

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Marec chytí tiež za palec.

Pranostika na akt.deň

Aký bude čas na rovný, jednak dlhý deň s nocú, taká bude chvíľa nasledujúcich štyridsať týždňov.

Monitoring vozidiel zimnej údržby

Na stránke www.o1.gpsguard.eu 
sa dozviete, kde sa aktuálne pracuje na zimnej údržbe v našej obci.

Zadajte
prihlasovacie meno: Čierne
prihlasovacie heslo: cierne

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Počasie

dnes, utorok 21. 3. 2023
slabý dážď 9 °C 4 °C
streda 22. 3. zamračené 11/3 °C
štvrtok 23. 3. slabý dážď 15/5 °C
piatok 24. 3. slabý dážď 15/9 °C

Maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa Trojmedzie
Maľovaná mapa

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Môžete mať záujem