Obec Čierne
ObecČierne

Osmijankova literárna záhrada – tretie stretnutie

Tretie Osmijankove stretnutie sa konalo presne v deň narodením nášho najväčšieho zberateľa slovenských ľudových rozprávok Pavla Dobšinského - v stredu 16. marca 2022. Práve jednu z jeho ľudových rozprávok „O dvanástich mesiačikoch“ v prerozprávaní Petra Karpinského prečítala Emka Romancová.

Pri treťom stretnutí išlo o plnenie štvrtej kapsičky – Kapsičky darov. Darov prírody a neobyčajných darov. Sme radšej obdarovaní alebo radšej dostávame? Aké dary nám bezplatne poskytuje mocná a múdra príroda? S akými nezvyčajnými darmi sa deti stretli pri čítaní rozprávok a príbehov? Kto pomohol Maruške pri nesplniteľných želaniach jej zlej sestry Holeny? Aký trest postihol macochu s Holenou za ich správanie?

Pripravené úlohy aktívne plnili všetky deti. Vyrobili sme panel s ročnými obdobiami, obrázkami, pranostikami a porekadlami na každé ročné obdobie. Neobyčajné dary sme vyhľadali v ponúkaných knihách z našej Obecnej knižnice  v Čiernom a vytvorili sme z nich plagát.

Zaujíma vás, čo všetko sme doteraz vytvorili? Ak áno, všetko môžete vidieť v našej knižnici, stačí len prísť.

Na našom ďalšom plánovanom stretnutí spoznáme Krutú Martu. Knihu napísal Marek Vadas. Marta bola dievča ako každé iné. Rodičov poslúchala, v škole sa dobre učila a mala veľa kamarátok. Prečo jej potom prischlo toto meno?

Iveta Bobulová, knihovníčka

Dátum vloženia: 23. 3. 2022 13:57
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 8. 2022 14:18

Občan

Kalendár vývozu TKO pre rok 2024

Pranostika na akt. mesiac

Aprílový sneh pole hnojí, dážď požehnáva.

Pranostika na akt.deň

Čo do Ďura narastie, to po Ďure skape.

Po Ut St Št Pia So Ne

Monitoring vozidiel zimnej údržby

Na stránke www.o1.gpsguard.eu
sa dozviete, kde sa aktuálne pracuje na zimnej údržbe v našej obci.

Zadajte
prihlasovacie meno: Čierne