Menu
Obec Čierne
ObecČierne

18. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada

18. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada

Obecná knižnica v Čiernom spolu so ZŠ Čierne – Vyšný koniec sa zapája do 18. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže pod názvom Osmijankova literárna záhrada.

Deti 4. A triedy zo ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec s pani učiteľkou Zuzanou Fonšovou a pani knihovníčkou Ivetou Bobulovou sa budú pravidelne stretávať v Obecnej knižnici v Čiernom. Osmijanko objavil osem očarujúcich príbehov, s ktorými sa chce podeliť, a s ktorými sa my budeme postupne oboznamovať.

Na spoločných stretnutiach s deťmi otvoríme 4 kapsičky (čo sú vlastne príbehy, ktoré si prečítame) a zasadíme z každého príbehu dve semienka (súťažné otázky), ktoré pre nás vymyslel Osmijanko. Všetci potrebujeme svoj domov, svoje útočisko, lásku a priateľstvo.
Preto je literárna záhrada o domove – ktorý potrebujú nielen ľudia, ale aj zvieratká, o priateľstve, o sľuboch, o smútku z opustenosti, o radosti z nového priateľstva, o obdarovaní, o strachu, o uvedomení si nesprávneho konania...
Osmijankove úlohy nás naučia zmeniť sa na rozprávača a rozprávať príbehy. Čitateľská súťaž končí 28. apríla 2022, kedy zašleme Osmijankovi na adresu vypracované súťažné otázky s úlohami. O všetkých stretnutiach vás budeme informovať, tiež o tom, čo sme spoločne
vymysleli a vytvorili. Ak by ste sa chceli zapojiť aj vy samostatne, napríklad so svojimi rodičmi,
kliknite na www.osmijanko-ba.sk, kde nájdete všetky podrobné informácie.

Vaša knihovníčka

Dátum vloženia: 17. 1. 2022 14:25
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 8. 2022 14:28

Občan

Kalendár vývozu TKO pre rok 2024

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

V apríli prší na raž, v máji na pšenicu, v júni na jačmenň.

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Monitoring vozidiel zimnej údržby

Na stránke www.o1.gpsguard.eu 
sa dozviete, kde sa aktuálne pracuje na zimnej údržbe v našej obci.

Zadajte
prihlasovacie meno: Čierne
prihlasovacie heslo: cierne

Počasie

dnes, nedeľa 14. 4. 2024
slabý dážď 21 °C 10 °C
pondelok 15. 4. mierny dážď 15/8 °C
utorok 16. 4. dážď so snehom 7/3 °C
streda 17. 4. dážď so snehom 6/1 °C

Maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa Trojmedzie
Maľovaná mapa

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Fond na podporu športu

Fond na podporu športu

Môžete mať záujem