18. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže – ,,Osmijankova literárna záhrada´´

Prvé stretnutie sa konalo v stredu 19. januára 2022, kde nás čakal Osmijanko a malý darček pre každého v podobe záložky so štvorlístkom a samolepky.

Začali sme pracovať na šiestej - Spriatelenej kapsičke a prvom semienku – SPOJENÍ.

Ak sme s niekým často, tak sa začneme na neho podobať. Začneme používať rovnaké slová aj pohyby. To, že sa kamarát začne podobať na kamaráta neplatí len vo svete ľudí. Platí to aj medzi zvieratkami. O tom nás poučila rozprávka, ktorú vybral Osmijanko a má názov O stošunkovom prasiatku. Napísala ju spisovateľka Krista Bendová. Nad kamarátstvom sme sa zamysleli aj my. Je dôležité pre náš život? Potrebujeme vôbec kamarátov? V čom sa podobáme na svojho kamaráta? Aké máme spoločné záľuby, vlastnosti, obľúbené jedlá, knižky...? V čom sme rovnakí, čo nás spája? Hneváme sa na svojho kamaráta, keď mi povie, že som sa správal zle? Som tu pre neho, keď ma potrebuje? Viem ho vypočuť?

Na tieto otázky si odpovedal každý sám.

Odpovede zašleme Osmijankovi, ale najskôr si ich zverejníme v Obecnej knižnici v Čiernom.

Druhé stretnutie prebehlo v pondelok 24. januára 2022. V tento deň si deti priniesli svoj obľúbený TALIZMAN. A to preto, lebo druhé semienko sa týkalo práve jeho.

Nielen prasiatka, ale aj štvorlístky, podkovy či kominári sú symbolom šťastia. Okrem toho nám môžu prinášať šťastie aj rôzne kamienky, prívesky, mince alebo plyšové zvieratká. Hovoríme im talizmany. Navzájom sme si svoje talizmany poukazovali a porozprávali, v čom nám priniesli šťastie, od koho sme ich dostali a ďalšie zaujímavosti.

Na záver svojho druhého stretnutia sme si pre svojho naj kamaráta vyrobili  TALIZMAN PRE ŠŤASTIE.

Tretie stretnutie nás čaká v stredu 2. februára 2022. Bude sa týkať štvrtej kapsičky. Je to kapsička darov. Príbeh O dvanástich mesiačikoch patrí medzi najkrajšie slovanské rozprávky. Spoločne si vytvoríme kalendár s prísloviami a porekadlami, neskôr plagát s neobyčajnými darmi.

Vaša knihovníčka

Dátum vloženia: 21. 1. 2022 14:20
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 8. 2022 14:25

Apríl v daždi, máj v kvete.

dnes, piatok 26. 4. 2024
oblačno 12 °C -1 °C