Menu
Obec Čierne
ObecČierne

Výstava Animanimals v Kysuckom múzeu

Výstava Animanimals v Kysuckom múzeu 1

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja si pripravila pre svojich návštevníkov originálnu výstavu Animanimals, ktorú zapožičalo z medzinárodného domu umenia pre deti - Bibiana.

Výstava Animanimals vznikla spoluprácou Bibiany s Juliou Ocker a nemeckým štúdiom animovaného filmu FILM BILDER v Štuttgarte podľa rovnomenného seriálu. V krátkych animovaných filmoch sú hlavnými hrdinami zvieratká s vlastnosťami, ktoré sa na prvý pohľad javia ako hendikepy. Zebra, ktorej sa pletú pruhy, chobotnica, ktorá sa poháda s jedným zo svojich chápadiel, mravec, ktorý odoláva skupinovému tlaku. Avšak počas dobrodružstiev, ktorým zvieratká čelia sa ukáže, že tieto vlastnosti sú naopak výhodou.

Výnimočnosť výstavy spočíva v tom, že prezentuje tieto krátke filmy v priestore. Návštevníci môžu vstúpiť priamo do príbehov zvieratiek a vyskúšať si napríklad - zatrúbiť na chobote slona, chodiť na podkovách ako koník, spoznať zebru s popletenými pruhmi, krokodíľou papuľou zbierať paličky, posedieť si na dlhočiznej lavici v podobe jazvečíka alebo pomôcť chobotnici pri pečení. Celá výstava je interaktívna, deti sa môžu so zvieratkami hrať, spievať či skákať. Jednotlivé aktivity sú inšpirované samotnými príbehmi zvierat (koník, chobotnica, slov, krokodíl, mravce, zebra, plameniak, jazvečík, páv) a podčiarkujú originálnosť každého príbehu. Svojou hravosťou a pestrofarebnosťou výstava nadchne najmä najmladších návštevníkov.

Výstavu môžete navštíviť od 13. apríla až do 1. septembra 2024 v priestoroch Kysuckého múzea na Moyzesovej ulici v Čadci. Srdečne pozývame.

Občan

Kalendár vývozu TKO pre rok 2024

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Teplý máj znamená daždivý jún.

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
1
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Monitoring vozidiel zimnej údržby

Na stránke www.o1.gpsguard.eu 
sa dozviete, kde sa aktuálne pracuje na zimnej údržbe v našej obci.

Zadajte
prihlasovacie meno: Čierne
prihlasovacie heslo: cierne

Počasie

dnes, nedeľa 19. 5. 2024
mierny dážď 21 °C 10 °C
pondelok 20. 5. slabý dážď 23/10 °C
utorok 21. 5. slabý dážď 24/11 °C
streda 22. 5. slabý dážď 18/12 °C

Maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa Trojmedzie
Maľovaná mapa

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Fond na podporu športu

Fond na podporu športu

Môžete mať záujem