Obec Čierne
ObecČierne

Pozvánka na rodinné podujatie slovensko-poľskej spolupráce v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko 7.10.2023 na Budatínskom hrade.

Radi by sme Vás pozvali na rodinné podujatie slovensko-poľskej spolupráce v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko, ktoré sa uskutoční 7.10.2023 na Budatínskom hrade. Program zahŕňa množstvo atrakcií pre deti aj dospelých.

Dospelí sa budú môcť dozvedieť, či napríklad ich vzdelávacia inštitúcia môže využiť finančné prostriedky v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg Poľsko - Slovensko, pozrieť si príklady dobrej praxe, pozrieť si hudobné vystúpenia, módnu prehliadku z Babej hory a ochutnať obľúbené poľské jedlá a koláče. Nebude chýbať ani kino poľského pohraničia /Východný palác/ a Festival poľskej hudby, na ktorom vystúpi sláčikové kvarteto Altra Volta, známe v Poľsku i v zahraničí /14.00 kaplnka/.

V celom areáli hradu je pripravený program pre deti. Bude tu divadlo, vystúpenia, terénne hry, stánok s cukrovou vatou, tri stánky s detskými animátormi.

Deti sa môžu prihlásiť na terénnu hru v zámockom parku na https://cooperationday.fordewind.eu.

Príďte sa pozrieť na úspešné projekty poľsko-slovenského pohraničia a dozvedieť sa o možnostiach zapojenia sa do čerpania finančných prostriedkov EÚ na vzdelávanie a rozvoj detí, mládeže a všetkých záujemcov.  Dostanete pomoc pri hľadaní projektových partnerov z poľskej strany.

Zažijete skvelý čas v kruhu poľských priateľov, pri poľskej hudbe a jedle. Deti a mladí ľudia sa nebudú nudiť.

Dovidenia alebo Do zobaczenia v Budatíne,Program Interreg Poľsko-Slovensko

Občan

Kalendár vývozu TKO pre rok 2024

Pranostika na akt. mesiac

Aprílové sucho a májovo mokro, hospodár sýpku zasype až po okno.

Pranostika na akt.deň

Ako hlboko pred Ďurom vyschne, tak hlboko po Ďurovi namokne.

Po Ut St Št Pia So Ne

Monitoring vozidiel zimnej údržby

Na stránke www.o1.gpsguard.eu
sa dozviete, kde sa aktuálne pracuje na zimnej údržbe v našej obci.

Zadajte
prihlasovacie meno: Čierne