Návšteva Kysuckej galérie v Oščadnici

Obecná knižnica v Čiernom v spolupráci so ZŠ Čierne – Ústredie zorganizovala návštevu žiačok z druhého stupňa spolu s pani učiteľkou Annou Pagáčovou v Kysuckej galérii v Oščadnici.

Vo výstavnom priestore celej galérie nás previedla galerijná pedagogička Mgr. Erika Šuranská. Z jej výkladu sme sa dozvedeli, kedy bol kaštieľ postavený, na čo slúžil než sa z neho stala galéria. Prezreli sme si stálu expozíciu, expozíciu LUMEN NATURE, v podkroví expozíciu našej rodáčky z Čierneho Dorotky Sloviakovej pod názvom V zrkadle času. Deti mohli vidieť jej šperky, prstene, brošne... Návšteva nás presvedčila, že i napriek neveľkým rozmerom je súčasný autorský šperk nositeľom rôznych tém a rovnako silných umeleckých výpovedí ako ktorékoľvek iné médium. V závere si každý z nás na tvorivých dielňach vytvoril škrabošku na blížiace sa fašiangové obdobie. Veľká vďaka patrí pracovníčke KG Erike Šuranskej za odborný výklad a aj prípravu tvorivej dielne.

Iveta Bobulová, knihovníčka

Vietor, ktorý panuje od Veľkej noci do Ducha, nestratí sa počas celého leta.

dnes, sobota 27. 4. 2024
slabý dážď 14 °C 3 °C