„ Trojmedzie nerozdeľuje, ale spája „aktivita  5: „ Poznaj svojich priateľov  „ v Čiernom  od 8.7. – 14.7. 2010
Počas letných prázdnin  sa konal už VI. ročník Medzinárodného  detského  tábora na Trojmedzí. Žiaci z PL  a SR  sa stretli tentoraz  v Čiernom v ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec, kde bolo slávnostné zahájenie tábora starostom obce Čierne Ing. Pavlom Gomolom. Deti sa navzájom spoznávali pri turistických vychádzkach, športových hrách, diskotékach, bláznivej naháňačke, krste táborníka... a rôznych iných táborníckych činnostiach, ktoré boli počas siedmich dní pre ne pripravené. Hneď v prvý deň bola vychádzka  na Trojmedzie, kde sme si opekali párky a o 22.00 hodine sa začal krst správneho táborníka. Cesta   naspäť do školy,  bola  zároveň aj cestou odvahy. Druhý deň patril celodennej vychádzke na Studeničné cez Gírovú. Úžasný obed a bazén iba pre nás bol blahodárnou odmenou  po takej namáhavej túre a pri teplote nad 30 stupňov. Pri štafetových i loptových  hrách boli neporaziteľné deti z Poľskej republiky a pri bláznivej naháňačke sme sa všetci  naozaj vybláznili. Samozrejme, že sme si nenechali ujsť ani Majstrovstvá sveta vo futbale a veľmi sme držali palce Španielsku. Nesklamalo nás. Prvá večerná diskotéka  niektoré srdcia zasiahla Amorom. Keďže tábor bol zväčša zameraný na turistiku – vedúce  veru nenechali oddychovať nikoho. V nedeľu sme sa vybrali na celodenný výlet do Malej Fatry. Na spiatočnej ceste sme sa zastavili  v Starej Bystrici, pozrieť si Slovenský orloj. Nechýbala ani prehliadka Čadce, návšteva plavárne a vychádzka k Studenej vode. Svoje dojmy či už zo Studeničného, Vrátnej alebo bláznivej naháňačky sme  zvečnili aj výtvarne a naj získali vecné odmeny. Vecné odmeny získali aj najlepšie menovky , výhercovia v štafetových súťažiach,  loptových hrách, víťazi v bláznivej naháňačke...
 Počas celého tábora sme  poctivo pripravovali program  pre vzácnych hostí, ktorí prišli v utorok na  slávnostné ukončenie tábora / starostovia, riaditelia škôl, predstavitelia samospráv z PL, SK /.
Medzi tým sme si stihli vyrobiť vďaka pani Anne Pagáčovej   krásne šperky z hmoty FIMO
a vďaka lektorovi country tancov pánovi Jankovi Masnému sme sa naučili tancovať country.
Oddielovými vedúcimi zo Slovenskej republiky boli:Dominika Oravcová a Mgr. Ivana Franeková Vedúca tábora, organizačné zabezpečenie tábora:  Iveta Bobulová, prac. ObÚ - TES ČierneProjekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská  republika 2007 – 2013.  Trojmedzie nerozdeľuje, ale spája .
Iveta Bobulová