Sample ImageTranshraničný, jazykovo – turistický tábor pre mladých
ISTEBNA /PL / 2. 7. - 11. 7. 2009
Po skončení školského roka sa konal Medzinárodný detský tábor. Žiaci z ČR, PL, a SR sa 2.7. 2009 stretli v Poľsku – v Istebnej. Deti spoznávali čaro tejto krajiny.  Navštívili mnoho pamiatok ako sú napríklad:
Pamätná izba Jerzego Kukuczki, Kurnu chatu v Istebnej, chatu Jana Kawuloka , Beskydské múzeum vo Wisle, skokanský mostík , vodopád  a priehradu vo Wisle, vodný svet v hoteli Golebiewski vo Wisle, poľovnícke múzeum v Istebnej. V Krakowe sme si prezreli soľnú jaskyňu a zámok Wawel. Taktiež nechýbali ani turistické vychádzky po okolí – výstup na Dupne /Mladá hora /, na Ochodzitu, Trojmedzie, športové hry v telocvični,.…

Keďže túry boli vyčerpávajúce svoje sily sme si chodili doplniť do neďalekej reštaurácie Szarotka / Plesnivec alpský /.
Nuž nič netrvá večne – ani náš tábor plný zábavy  a prekvapení. Dňu keď zazvonil zvonec nik nechcel uveriť, pretože sme prežili desať nezabudnuteľných dní. Nastal čas lúčenia a sĺz, ale aj radosti a smiechu - pretože naše ďalšie stretko je naplánované na sobotu 22. 8. 2009 o 10.00 hodine na Trojmedzí. Už sa veľmi na seba tešíme !

Z Čierneho sa tábora zúčastnili:
Lucia Dobdová, Kristína Válková, Veronika Mlíchová, Veronika Jurčágová, Kristína Kužmová, René Štefaník, Monika Šubíková, Janka Šubíková, Izabela Bobulová, Jakub Vyšlan, Róbert Mikula, Tomáš Strenk, Katarína Stráňavová, Vladimír Krenžel a Bibiána Šmatlavová.
Ako vedúce boli Ingrid Knapová a Iveta Bobulová