zobrazg10.jpegNa Silvestra sa už tradične schádzajú ľudia zo širokého okolia pri Kostole sv. Petra a Pavla v Čiernom na Vyšnom konci, aby netradične strávili Silvester a peši sa vydali k bodu, kde sa stretávajú hranice troch štátov – Slovenska, Česka, Poľska – na Trojmedzí.
I keď bola cesta tentoraz dosť náročná, pre zľadovatený povrch – tých stálych nadšencov to neodradilo. Nakoniec sme sa všetci šťastne zišli na Trojmedzí a spoločne oslávili príchod Nového roka. Za Českú stranu bol prítomný aj starosta obce Hrčava Peter Staňo, za Slovenskú stranu starosta obce Čierne Pavol Gomola. Na všetkých čakal teplý čaj a varené víno. Spoločne sme sa odpočítaním rozlúčili so starým rokom a privítali ten nový za spevu hymny. Spolu nás bolo vyše 150. Za pomoc ďakujeme TK AHA za vysvietenie cesty a za vatru - kde ruku k dielu priložili aj Marián Moják a Ján Gelačák.

vypracovala: Iveta Bobulová, kul. pracovník Prísp. org. TES Čierne