Poznámka

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/2011/omsa
ool022.jpgŽilinská diecéza, Ostravsko - Opavská diecéza a Bielsko-Źywiecka diecéza v spolupráci s obcou Čierne, Združením obcí Jablunkovska a Gminou Istebna zorganizovali v sobotu 27.augusta 2011 slávenie Eucharistie na Trojmedzí pod patronátom biskupa Žilinskej diecézy Mons. Tomáša Galisa, biskupa Bielsko - Źywieckej diecézy Mons. Tadeusza Rakoczyho, biskupa Ostravsko – Opavskej diecézy Mons. Františka Václava Lobkowicza. Na začiatku sv. omše prítomných pozdravil biskup Bielsko - Źywieckej diecézy Mons. Tadeusz Rakoczy. Hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše k úcte Panny Márie Kráľovnej bol František Václav Lobkowicz. Na stretnutí boli prítomní aj starostovia okolitých obcí, predstavitelia verejného života z troch krajín a stovky veriacich. Na svätej omši zaspieval Chrámový zbor z Jablunkova. Po svätej omši začal kultúrny program, v ktorom sa predstavili súbory z troch krajín. Slávenie svätej omše na Trojmedzí hovorí o spolupráci a súdržnosti troch národov. Každá strana česká, poľská a slovenská do prípravy dala svoje úsilie. Táto myšlienka upevnila a spojila tri národy.
{gallery}2011/omsa{/gallery}