Poznámka

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/2011/sach
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/2011/sss
Medzinárodný šachový turnaj v Čiernom
snmek_157.jpgMesiac máj sa v obci Čierne už pravidelne spája s usporiadaním medzinárodného šachového turnaja, ktorý si tu našiel svoje miesto už po siedmykrát za sebou. Aj tento rok 21. mája 2011 kultúrny dom v Čiernom privítal šachistov zo Slovenska, Čiech a dokonca i z Walesu. Usporiadateľom bol Mikroregión Kysucký triangel, ktorý zoskupuje obce Svrčinovec, Čierne, Skalité.
Tento ročník bol podporený Medzinárodným Višegradským Fondom v rámci projektu International chess tourney. Účastníkom turnaja hneď prvé chvíle prezentácie spríjemnila kysucká folklórna hudobno-tanečná skupina Kuk, ktorá zaujala hraním a piesňami, ktoré pochádzajú z rôznych oblastí Slovenska, ale predovšetkým z Kysúc. Turnaj otvorili a šachistov na Kysuciach privítali starostka Skalitého Andrea Šimurdová, starosta Čierneho Pavol Gomola a starosta Hrčavy Peter Staňo. Ocenili cenné špičkové výsledky kysuckých šachistov, ktoré dlhodobo dosahujú v mládežníckych kategóriách, medzi dospelými, či v ligách a sú pýchou Kysúc. Prítomným sa prihovoril aj predseda šachového klubu Caissa Čadca JUDr. Jozef Pikuliak, ktorý oficiálne predstavil Kysuckú šachovú školu, ktorá má začať od septembra s výučbou šachu detí na školách na rôznych úrovniach. Kráľovskú hru si prišlo zahrať veľa šachistov, od malých až po seniorov, od začiatočníkov až po titulovaných hráčov. Každý si tu našiel svojho súpera, aby si s ním zmeral svoje šachové sily. V turnaji boli ocenené viaceré kategórie. Celkovým víťazom sa stal IM Marián Jurčík z Čadce, ktorý je zároveň aj úradujúcim majstrom Slovenska mužov, hráčom víťazného extraligového družstva Caissa Čadca. Marián sa stal víťazom tohto turnaja už po tretíkrát. Na druhom mieste skončil Pavol Sedláček taktiež z ŠK Caissa Čadca, ktorý týmto výsledkom zavŕšil vydarenú sezónu. Bronzová medaila ostala tiež na Kysuciach na hrudi Jozefa Magáta, extraligového hráča Inbest Dunajov, ktorý si v šachovej extralige odniesol bronzovú medailu. Zo zahraničných hráčov sa v prvej desiatke umiestnil Josef Čempel z Ostravy. Najlepším chlapcom do 16 rokov sa stal Peter Šoltýs zo Žiliny, najlepším dievčaťom do 16 rokov bola Veronika Kullová z Čierneho. Pohár pre najlepšiu ženu získala Slávka Jurčíková z Čadce, z pohára pre seniorov sa tešil Ján Bakalár z Rajeckých Teplíc. Turnaj bol kvalitne organizovaný, za šachistov sa chcem poďakovať Obecnému úradu Čierne, Obecnému úradu Skalité, projektovým pracovníkom RRA Kysuce, Severoslovenským montážam Čierne, pánovi Rudolfovi Jurčíkovi, ktorý bez problémov zvládal prácu za počítačom, rodine Strakovej z Čierneho, rodine Jurčíkovej z Čadce, ktoré pomohli po šachovej stránke a taktiež všetkým šachistom, ktorí prispeli svojou hrou, atmosférou k ďalšej vydarenej akcii. Tento turnaj si za svojich sedem ročníkov vybudoval medzi šachistami veľmi dobrú povesť a má svoje pevné miesto v kalendári mnohých šachistov. Mnohí sa tu stretli so svojimi kamarátmi z rôznych kútov Slovenska, ale i zo zahraničia a nešetrili slovami chvály. Niektorí zavítali na Čierne prvýkrát a boli očarení našou krásnou prírodou, peknými priestormi kultúrneho domu i pohostinnými ľuďmi. Všetkých zúčastnených spája okrem priateľstva aj spoločná láska k šachu, ktorý je viac ako hra, pretože má vplyv na osobnosť človeka –zlepšuje jeho schopnosť učiť sa, podporuje koncentráciu, zmysel pre logiku, sebadisciplínu, správanie a schopnosť prijať zodpovednosť za svoje vlastné konanie.
Ing. Slávka Jurčíková ŠK Caissa Čadca

Výsledky: http://chess-results.com/tnr50139.aspx?lan=4