Tenis TF

V sobotu 15.9.2018 v krásnom tenisovom areáli Skalité-Trojmedzie sa za pekného jesenného počasia uskutočnil druhý ročník tenisového turnaja štvorhier o putovný pohár Kysuckého Trianglu.
V troch vekových kategóriách bojovalo 9 družstiev zo Skalitého, Čierneho a Svrčinovca o postup do finálových zápasov. Do finále o 1. až 3. miesto postúpili družstvá:
Čierneho z kategórie do 70 rokov-I v zložení - Jurga Milan ml. (24 rokov) a Jurga Patrik (26 rokov);
Skalitého z kategórie do 110 rokov II- v zložení: Čanecký Braňo (43 rokov) a Horeličan Robo (50 rokov);
Skalitého z kategórie nad 110 rokov III -v zložení: Mikula Ľubo (60 rokov) a Kamenišťak Igor (53 rokov).

Výsledky finálových zápasov:
Skalité II - Čierne 2:0
Skalité III - Čierne 2:0
Skalité II - Skalité III 2:1

Výsledné poradie:
1. Skalité II - Čanecký-Horeličan,
2. Skalité III -Mikula Ľ.-Kamenišťak
3. Čierne I - Jurga P.,Jurga M.
4. Svrčinovec II- Jurišta,Cyprich
5. Čierne III- Jurga,Budoš
6. Skalite I- Mešťan,Krenželák M.
7. Čierne II- Mikula V., Večerek
8. Svrčinovec I- Liščák,Maliňak
9. Svrčinovec III- Telka,Kubišta

Najmladším hráčom bol Jurga Milan (24 r.), najstarším Budoš Jaro (68 r).

Víťazom druhého ročníka o putovný pohár Kysuckého Trianglu sa stalo znova družstvo Skalitého. Blahoželáme!

Družstvá boli na záver turnaja odmenené osobne starostami obcí Kysuckého triangla: Skalitého - p. PaedDr. Šimurdovou, Čierneho - Ing. Gomolom, Svrčinovca - Mgr. Majchrákovou peknými pohármi, diplomami a vecnými cenami venovanými miestnymi sponzormi.

Poďakovanie za úspešný druhý ročník patrí všetkým zúčastneným hráčom, starostom obcí a miestnym sponzorom. Zvlášť je potrebné vyzvihnúť výbornú organizáciu a zabezpečenie turnaja p. Ľubom Mikulom a Jarom Budošom.

Tenis dnes už nie je len pre bohatých, kto má chuť a záujem sa tomuto krásnemu športu venovať je v tenisovom areáli Skalité-Trojmedzie vítaný. Hlavne sú vítaní mladí chlapci a dievčatá, ktorých je pri organizovaní tenisových turnajov veľký nedostatok. Kontakt na majiteľa tenisového areálu p. Mikulu Ľuba - 0905 754 684.
Jaro B.