fotbal tMestská športová hala Pratex v Čadci tradične ožila futbalovým turnajom dorastencov, ktorý sa konal v sobotu 18. februára 2017. Išlo už o 8. ročník tradičného Turnaja dorastencov Oblastného futbalového zväzu Kysúc. Tento turnaj sa konal pod záštitou Združenia obcí Mikroregiónu Kysucký Triangel: Čierne, Skalité a Svrčinovec.
Na futbalovom turnaji sa zúčastnilo 12 družstiev. Maratón 38 stretnutí sa začal už o 7.30 hod. súbojmi v skupinách A a B. Víťazom celého turnaja sa stalo družstvo Čadca. Futbalové družstvo Čierne vyhralo boj o 7. miesto s Turzovkou (zápas skončil výsledkom 3:1).

Boli ocenení aj jednotliví hráči: najužitočnejším hráčom bol Vladimír Lutera z Rakovej, najlepším brankárom sa stal Peter Horňák z Vysokej nad Kysucou a najlepším strelcom bol Filip Hlava z Čadce, ktorý strelil 11 gólov počas celého priebehu tohto turnaja.
Celé podujatie pozorne sledovali aj zástupcovia Oblastného futbalového zväzu Kysúc na čele s predsedom Stanislavom Špilom, podpredsedom Jánom Studeným a predsedom ŠTK ObFZ Kysúc Jozefom Vrtelom. Hlásateľom bol Jozef Králik a člen ŠTK ObFZ Kysúc Miroslav Laš. Mládežnícke súboje si nenechala ujsť ani starostka obce Svrčinovec – Renáta Majchráková, starostka obce Skalité – Andrea Šimurdová a starosta obce Čierne – Pavol Gomola. Spoločne povzbudzovali jednotlivé futbalové družstvá. Rovnako ako v tomto roku, tak i pri ďalších ročníkoch realizovania tohto mládežníckeho podujatia všetci traja starostovia obcí Mikroregiónu Kysucký triangel prisľúbili svoju finančnú pomoc a spoluorganizáciu. A zároveň sa vyjadrili, že ich teší záujem mládeže o futbal.

Video: https://youtu.be/SvGDx8zala8