Dňa 25. júna 2011 sa konala ,,Olympiáda partnerských obcí v obci Vendryně", medzinárodné stretnutie obcí z PR, ČR a SR. Už XX. ročník tentoraz po prvýkrát poriadala obec Vendryně a po prvýkrát bola prizvaná aj obec Čierne.
Súťaženie v netradičných disciplínach – ako napríklad v jazde a behu zručnosti pre deti, preťahovanie lanom, beh s traktorovou pneumatikou, hod gumenou čižmou do diaľky, skok do diaľky s kufrom v ruke, pitie piva cez slamku, streľba zo vzduchovky, kop futbalovou loptou do brány z rôznych vzdialeností spolu s prekvapením pre všetkých starostov – nám netrénovaným dalo trochu zabrať. I napriek tomu sme však statočne bojovali a podarilo sa nám ako družstvu neskončiť na poslednom mieste. Konkurencia bola skutočne veľmi silná, až profesionálna. Našu obec reprezentovali: Anetka Gábrišová, Matej Tarana, Adam Vyšlan, Ján Vyšlan, Rastislav Kruták, Marienka Krutáková, Adelka Najdeková, Ľudmila Kardošová, Božena Časnochová, Iveta Bobulová, Jozef Čarnecký, Ing. Jozef Kubica, prednosta OÚ JUDr. Jozef Potočár, starosta obce Ing. Pavol Gomola. Ako najlepší závodníci boli Adelka Najdeková – ktorá vo svojej disciplíne skončila na 1. mieste a Jozef Čarnecký, ktorý vo svojej disciplíne skončil na 3. mieste. Ako družstvo sme obsadili 5. miesto.