pdfplagát_1._máj_2022.stavanie maja na trojmedzi1

sachistka miriam mikovaCez víkend 11.9.2021 sa v Nitre uskutočnili majstrovstvá Slovenskej republiky jednotlivcov v rapid šachu, kde naša Miriam Miková porazila konkurenciu a vybojovala zlatú medailu za svoj famózny výkon. Tým sa stala majsterkou Slovenskej republiky, čo nás nesmierne teší. Blahoželáme a tešíme sa z jej kariérnych úspechov.

Tenis TF

V sobotu 15.9.2018 v krásnom tenisovom areáli Skalité-Trojmedzie sa za pekného jesenného počasia uskutočnil druhý ročník tenisového turnaja štvorhier o putovný pohár Kysuckého Trianglu.
V troch vekových kategóriách bojovalo 9 družstiev zo Skalitého, Čierneho a Svrčinovca o postup do finálových zápasov. Do finále o 1. až 3. miesto postúpili družstvá:
Čierneho z kategórie do 70 rokov-I v zložení - Jurga Milan ml. (24 rokov) a Jurga Patrik (26 rokov);
Skalitého z kategórie do 110 rokov II- v zložení: Čanecký Braňo (43 rokov) a Horeličan Robo (50 rokov);
Skalitého z kategórie nad 110 rokov III -v zložení: Mikula Ľubo (60 rokov) a Kamenišťak Igor (53 rokov). 

futbal 2Ďakujem našim futbalistom a trénerovi p. Jozefovi Privarčákovi za skvelú hru vo futbalovom zápase s Lokomotívou Košice. Bola to významná reprezentácia i propagácia obce. Taktiež ďakujem p. Pavlovi Fonšovi, Technickým službám obce Čierne a celému realizačnému kolektívu ŠK za perfektnú organizáciu. Prítomné obecenstvo vytvorilo pre všetkých účastníkov nezabudnuteľnú atmosféru. Vysoko to hodnotili rozhodcovia aj delegát SFZ.
Tento nádherný futbalový príbeh zostane navždy v histórií čierňanského športu ozdobou.
Pavol Gomola
starosta obce

fotbal tMestská športová hala Pratex v Čadci tradične ožila futbalovým turnajom dorastencov, ktorý sa konal v sobotu 18. februára 2017. Išlo už o 8. ročník tradičného Turnaja dorastencov Oblastného futbalového zväzu Kysúc. Tento turnaj sa konal pod záštitou Združenia obcí Mikroregiónu Kysucký Triangel: Čierne, Skalité a Svrčinovec.
Na futbalovom turnaji sa zúčastnilo 12 družstiev. Maratón 38 stretnutí sa začal už o 7.30 hod. súbojmi v skupinách A a B. Víťazom celého turnaja sa stalo družstvo Čadca. Futbalové družstvo Čierne vyhralo boj o 7. miesto s Turzovkou (zápas skončil výsledkom 3:1).

Starosta obce Čiernimg_5065.jpge Ing. Pavol Gomola zhodnotil zápolenie na tomto turnaji slovami: „Tento  dorastenecký turnaj je prínosom, pretože sa koná v zimnom období. Je to dobrá príprava na jarnú súťaž dorastencov a zároveň jeden z cieľov Mikroregiónu Kysucký Triangel, dlhodobá podpora mládežníckeho futbalu. Ten je dôležitý pre veľký futbal. Sme radi, že tento turnaj tu je, má svoju budúcnosť, je zaujímavý, plný bohatých futbalových momentov. Vyrastajú tu nové talenty a  výsledky sa dostavia v seniorských mužstvách. Nás to teší, že môžeme takéto turnaje organizovať."

iooo021.jpgPri príležitosti 10. výročia vstupu Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska do Európskej únie sa konalo v sobotu úžasné podujatie pre všetkých zanietencov cykloturistiky. Hojný počet cykloturistov si mohlo vybrať z troch trás: 6 km, 18 km alebo 48 kilometrov cez tri štáty - Slovensko, Česko, Poľsko. Cieľ bol na Trojmedzí, kde nechýbali gastronomické stánky regionálnych kuchýň, stánky umelcov a majstrov ľudovo-umeleckej výroby, rôzne súťaže, vystúpenie hudobných skupín, ...

Turnaj vo volejbale škôl a obcí Kysuckého triangla