šach MF

 

 

 

šach titulná foto

Šachový turnaj v Čiernom sa už po štrnástykrát po sebe zapísal do histórie obce Čierne. V nedeľu 24. júna 2018 si v sále Kultúrneho domu v Čiernom zasadlo za šachovnicu 60 hráčov s jediným cieľom – poraziť umom súperovho kráľa.
Šachistov aj tento rok privítal starosta obce Čierne Ing. Pavol Gomola, ktorý prítomným predstavil Mikroregión Kysucký triangel. Šachistov prišla pozdraviť aj starostka Svrčinovca Mgr. Renáta Majchráková.

šach tfKultúrny dom v Čiernom sa v nedeľu 18. júna 2017 už po trinástykrát po sebe zaplnil nadšencami kráľovskej hry. Zmerať svoje sily si prišlo 72 šachistov. Šachistov privítal starosta obce Čierne Ing. Pavol Gomola, ktorý sa prítomným prihovoril a predstavil im aktuálne dianie v Mikroregióne Kysucký triangel. Je už dobrým zvykom, že tohto turnaja sa zúčastňujú aj českí šachisti. Tento rok ich do Čierneho zavítalo 12, a to najmä z blízkych Mostov U Jablunkova, Hrčavy, Vendryně, ale taktiež prišli aj „ silní“ šachisti z Ostravy a Opavy. V „slovenských tričkách“ bojovali nielen domáci šachisti z Čierneho, z Čadce, Rakovej, Turzovky, Dunajova, Nesluše, Kysuckého Nového Mesta, Žiliny, Rajeckých Teplíc, Lietavskej Lúčky, Beluše, ale prišiel i titulovaný extraligový hráč z Dubnice nad Váhom Peter Bombek.

IMG 7955V sobotu 28. mája 2016 sa už po dvanásty krát za sebou stretli šachisti v sále Kultúrneho domu v Čiernom. Tentokrát sem zavítalo 84 šachistov, aby si zahrali túto krásnu kombinačnú hru. Usporiadateľom bolo opäť Združenie obcí Mikroregión Kysucký triangel, Obecný úrad Čierne v spolupráci so šachovým klubom Caissa Čadca. Šachistov privítal starosta obce Čierne - Ing. Pavol Gomola, spoločne so starostkou obce Svrčinovec - Mgr. Renátou Majchrákovou a starostkou obce Skalité - PaedDr. Andreou Šimurdovou. Starosta obce Čierne vo svojich úvodných slovách predstavil šachistom súčasnú charakteristiku Mikroregiónu Kysucký triangel najmä v súvislosti s výstavbou diaľnice D3. Jeho slová zaujali hlavne návštevníkov turnaja z väčšej vzdialenosti, či tých, ktorí sem zavítali po prvýkrát.

ach.jpgMedzinárodný šachový turnaj v Čiernom 2014
Kultúrny dom v Čiernom sa v nedeľu 1.6.2014 obliekol do čiernobielych farieb. Konal sa v ňom jubilejný 10. ročník medzinárodného šachového turnaja. Turnaj sa za tieto roky veľmi pozitívne zapísal do šachového vedomia a patrí medzi najobľúbenejšie. Dôkazom toho bola vysoká účasť hráčov a kultúrny dom doslova praskal vo švíkoch, keď si proti sebe sadlo až 90 milovníkov kráľovskej hry, aby si zmeralo svoje sily. Usporiadateľom bol Mikroregión Kysucký triangel, Obecný úrad Čierne v spolupráci so šachovým klubom Caissa Čadca. Šachistov privítal aj starosta obce Čierne Ing. Pavol Gomola.

iooo001.jpgZdruženie obcí Mikroregión Kysucký Triangel
Šachový turnaj v Čiernom 2013

Už po deviatykrát za sebou sa Kultúrny dom v Čiernom v mesiaci máj zaplnil priateľmi kráľovskej hry – šachistami a šachistkami všetkých vekových kategórií. V sobotu 18. mája 2013 si proti sebe sadlo 78 bojovníkov, aby silou myšlienok zdolalo vojsko figúrok svojich súperov. Veľmi potešiteľné je, že z tohto počtu bolo 45 hráčov vo veku do 15 rokov, z nich 13 bolo zo ZŠ Čierne – Ústredie, hojný počet detí boli žiaci Kysuckej šachovej školy Čadca.

Kultúrny dom v Čiernom sa dňa 19. mája 2012 už po ôsmykrát za sebou niesol v čiernobielych farbách, kde na 64 poliach bojujú šachové figúrky prostredníctvom umu svojich generálov. Táto hra aj tento rok spojila 95 hráčov zo štyroch krajín, ktorí sa tu stretli, aby si zmerali svoje šachové sily. Usporiadateľom bol Mikroregión Kysucký triangel, Obecný úrad Čierne v spolupráci s úspešným šachovým klubom Caissa Čadca. Aj tento ročník bol podporený Medzinárodným Višegradským Fondom v rámci projektu International chess tourney. Turnaj otvorili a šachistov na Kysuciach privítali starostka Skalitého Andrea Šimurdová, starosta Čierneho Pavol Gomola a starosta Hrčavy Peter Staňo. Účastníkom sa prihovoril aj riaditeľ turnaja Pavol Sedláček, ktorý je zároveň riaditeľom Kysuckej šachovej školy, extraligovým hráčom ŠK Caissa Čadca.