sachovy turnaj cierne 2022 031V sobotu 25. júna 2022  sa v Kultúrnom dome v Čiernom už po šestnástykrát streli šachisti na obľúbenom medzinárodnom šachovom turnaji. Tento turnaj sa v Čiernom traduje už od roku 2005 a s výnimkou dvoch pandemických rokov 2020 a 2021 sa konal bez prerušenia. Šachistov privítali starostovia obcí Mikroregiónu Kysucký triangel: Ing. Pavol Gomola – starosta Čierneho,  PaedDr. Jozef Cech – starosta Skalitého a Mgr. Renáta Majchráková - starostka Svrčinovca, ktorí sa prítomným srdečne prihovorili. Všetkých potešila účasť nielen šachistov zo Slovenska, ale najmä zahraničných hráčov z Čiech a Poľska.

turnajDňa 9. júna 2019 sa v Kultúrnom dome v Čiernom konal už pätnásty ročník šachového turnaja. Táto pekná tradícia sa  tu  koná bez prerušenia už od roku 2005. Šachistov privítali starostovia obcí Čierne a Skalité Ing. Pavol Gomola a PaedDr. Jozef Cech, ktorí prítomným predstavili nielen Mikroregión  Kysucký triangel, ale priblížili aj  celý región Kysúc. Šachistov prišla pozdraviť aj starostka Svrčinovca Mgr. Renáta Majchráková.

Fotografie z turnaja: https://photos.app.goo.gl/xXDVGGzdZBXFQ18J8

 

šach titulná foto

Šachový turnaj v Čiernom sa už po štrnástykrát po sebe zapísal do histórie obce Čierne. V nedeľu 24. júna 2018 si v sále Kultúrneho domu v Čiernom zasadlo za šachovnicu 60 hráčov s jediným cieľom – poraziť umom súperovho kráľa.
Šachistov aj tento rok privítal starosta obce Čierne Ing. Pavol Gomola, ktorý prítomným predstavil Mikroregión Kysucký triangel. Šachistov prišla pozdraviť aj starostka Svrčinovca Mgr. Renáta Majchráková.

iooo001.jpgZdruženie obcí Mikroregión Kysucký Triangel
Šachový turnaj v Čiernom 2013

Už po deviatykrát za sebou sa Kultúrny dom v Čiernom v mesiaci máj zaplnil priateľmi kráľovskej hry – šachistami a šachistkami všetkých vekových kategórií. V sobotu 18. mája 2013 si proti sebe sadlo 78 bojovníkov, aby silou myšlienok zdolalo vojsko figúrok svojich súperov. Veľmi potešiteľné je, že z tohto počtu bolo 45 hráčov vo veku do 15 rokov, z nich 13 bolo zo ZŠ Čierne – Ústredie, hojný počet detí boli žiaci Kysuckej šachovej školy Čadca.