Logo D3 peticiaJe spustená elektronická verzia petície za napojenie na Diaľnicu D3: 

https://www.skalite.sk/aktuality/podporte-peticiu-za-napojenie-na-dialnicu-d3-940sk.html

Ďakujeme za podporu.

Obrázok 14Podľa ministra dopravy a výstavby SR Árpáda Érseka pomôže novootvorená diaľnica na trase európskeho dopravného koridoru v severojužnom smere odľahčiť hraničné priechody Trstená na Orave (s Poľskom) a Svrčinovec (s Českom). Ide o unikátne dielo, postavené v ťažkom teréne. Je to jeden z kľúčových úsekov diaľnice D3, ktorá spojí veľmi perspektívne regióny Poľska, Česka a Slovenska.         

Most na stránkuDňa 31. 5. 2017 Obec Čierne v spolupráci s Národnou diaľničnou spoločnosťou Bratislava zorganizovala prehliadku novovybudovanej Diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité, ktorej výstavba sa začala v októbri 2013. Prehliadky celého úseku Diaľnice D3 sa zúčastnili zástupcovia z partnerských miest a obcí obce Čierne, a to mesto Wisla (PR), mesto Skoczow (PR), obec Istebna (PR), obec Vendryně (ČR), obec Hrčava (ČR), obec Hrádek (ČR) ako aj vedúci turistických kancelárií z Poľskej republiky, ktorí organizujú výlety po Slovensku.

Diaľnica D3 v úseku Svrčinovec – Skalité sa začala budovať 25. 10. 2013. Dĺžka stavby je 12,15 km. Na stavbe je vybudovaných 23 mostných objektov v extrémnych výškach od 58 do 83 metrov. Výstavba tejto veľmi potrebnej investície mala skončiť 24.10.2016. Podľa vyjadrenia vedenia D3 sa tento termín posúva. Nový termín ukončenia stavby D3 bude v rozmedzí 06 – 11/2017.  Plynule sa bude pokračovať s dostavbou v časti Čadca – Bukov – Svrčinovec.