03        31. júl 2022 - Kermaš v Čiernom

Hodové slávnosti v našej obci tradične začínajú slávnostnou svätou omšou v Kostole sv. Ignáca z Loyoly.

Viete o tom, že na Slovensku sú len dva kostoly zasvätené tomuto patrónovi? Jeden je v Leopoldove a druhý u nás v Čiernom.

Tento rok sa konali v nedeľu, presne na sviatok svätého Ignáca, patróna nášho kostola.

Silný dážď, vietor a ochladenie v tento deň veľmi nepriali ani predajcom a zdalo sa, že ani účinkujúcim. Mnohých stánkarov zlé počasie odradilo, preto väčšina vyhradených miest na predaj ostala prázdna.

Dážď pomaly utíchal, zvuk heligónky a spev Michaely Michnicovej prilákal poslucháčov a divákov.

V úvode sa všetkým spoluobčanom prihovoril starosta našej obce Pavol Gomola, ktorý zároveň privítal aj vzácnych hostí zo susedných obcí i zo zahraničia: starostku obce Svrčinovec Renátu Majchrákovú, starostu obce Skalité Jozefa Cecha, starostu obce Hrčava Mareka Sikoru a partnera z Koniakowa Jana Gazura.

Od 16.00 hodiny až do polnoci sme si už bez dažďa mohli vychutnať slávnostný program, v ktorom účinkovali: speváčky Sofia Gilániová a Lucia Jašurková, heligonkár Slavomír Strýček, heligonkárky Viktória LašováNikola Tatarková, FS OZVENA. Ako hostia vystúpili: KAREL GOTT REVIVAL SK, HS DORA a MICHAL DAVID REVIVAL.

 

Celé Čierňanské hodové slávnosti slovne sprevádzal Ján Ďurica.

Hodové slávnosti pripravili obec Čierne, PO TES Čierne.

Organizačné zabezpečenie a réžia programu Iveta Bobulová.

Technická spolupráca SL Systems, Martin Mikula.

Ďakujeme aj sponzorom tohto podujatia: Penziónu Magistrál, Marekovi Budošovi a Martinovi Širancovi.