Vendryne TFV sobotu, 7. septembra 2019, sa konal deviaty ročník medzinárodných Olympijských hier v našej partnerskej obci Vendryně. V priateľskom duchu medzi sebou súťažili obyvatelia obcí z Čiech, Poľska a Slovenska. V jedenástich súťažiach na tému Cesta okolo sveta II, sme precestovali búrlivé nástrahy dažďového pralesa, prekonávali Amazonku a zachraňovali sadenice stromčekov, nastúpili na rýchlovlak Šinkanzen a dobývali Fudži v Japonsku, čelili nástrahám faraónových pyramíd v Egypte, vyskúšali si aké je to skákať v koži austrálskych klokanov, na Sibíri si v náročných podmienkach vyskúšali psie záprahy, prešli Transibírskou magistrálou a muži si užili karneval v Rio de Janeiro. Fotky hovoria za všetko.

Pán starosta, Pavol Gomola, cestoval východnými krajinami známymi obchodom s koreninami a čuchom hádal aké koreniny po ceste nazbieral. Úplne novou disciplínou bolo popri už tradičnom preťahovaní lanom medzi mužmi, preťahovanie lanom žien. Vďaka obdivuhodnej sebaobete sa podarilo našim tímom niektoré súboje vyhrať a veríme, že keď taktiku, ktorej prichádzali na zub v posledných súbojoch, nacvičia, o rok sa budú viaceré tímy pred nami triasť ;)
Za záchranu dažďového pralesa si odniesla vecné ceny naša súťažiaca, Mirka Bittalová, ktorá sa umiestnila na krásnom 3. mieste. Ďalej súťažili Dana Oravcová, Ján Oravec, Miška Oravcová, Leopold Novotný, Lucia Novotná, Martin Budoš, Veronika Mlíchová, Mária Kubicová a Tomáš Kubica. Všetky súťaže sprevádzal smiech a dobrá zábava, povzbudzovanie, z ktorého nám odchádzali hlasivky a v pamäti ostanú krásne spomienky na príjemne strávenú sobotu.