spartakiáda tfRodinná spartakiáda v Skoczowe (PL) pripomínala obrovskú rodinu so šestnástimi súperiacimi družstvami zo Slovenska, Česka a Poľska.
Horúca a dusná sobota 15. júna 2019 neubrala nič z nadšenia, odhodlanosti a súťaživosti jednotlivých zúčastnených.
Po slávnostnom nástupe a defilé, vedúci družstiev losovali poradie v jednotlivých súťažiach. Organizátorom sa podarilo vtipne zostaviť päť súťažných úloh pre dospelých, deti i starostov.

Bežecká rodinná štafeta - kde súťažili deti i dospelí, prevliekanie kruhov cez telá pretekárov pod názvom Hula-hop, veľmi obľúbená disciplína pre rýchlych a silných mužov - pílenie bloku dreva, rodinné pribíjanie klincov, súťaž pre starostov – hod bicyklovej duše na rôzne vzdialené kolíky – toto boli úlohy pre súťažné tímy. Diváci boli nadšení.
S veľkou bojovnosťou, odhodlaním a s cieľom uspieť čo najlepšie obec Čierne reprezentovali a konečné krásne 7. miesto v silnej konkurencii vybojovali:
Ivana Cyprichová, Ema Cyprichová, Andrea Franeková, Alžbeta Bobulová, Iveta Bobulová, Lukáš Bzdilík, Marek Jašurek a zástupca starostu obce Čierne Peter Najdek.
Pretekári za obec Čierne ešte navyše získali diplom a pohár za 2. miesto v súťaži Hula-hop a ako družstvo zo zahraničia aj pohár XVIII. ročníka Rodinnej spartakiády Gminy Skoczów.
Naši partneri a priatelia z poľského Skoczówa pripravili pre svojich českých aj slovenských susedov naozaj pekné športové popoludnie, ktoré večer končilo zábavou so živou hudbou.
Na XIX.. ročník do Soczówa už teraz srdečne pozývame všetkých Čierňanov.