tf2„Spusti sa zo zasneženého kopca na čomkoľvek“, takto znelo heslo pre netradičné preteky, ktoré 17. 3. 2019 organizovala partnerská obec Wisla. Originálnych dopravných prostriedkov bolo 33 a jazdili na nich účastníci z Českej republiky, Slovenskej Republiky a z Poľska. Fantázii sa medze naozaj nekládli. Troj-sane zhotovené zo záchodov, papierovo-drevené formule, veselá detská postieľka na lyžiach, nafukovací čln, skupina tuleňov, perina či „ponorka“. Naskytol sa nám pohľad na hotovú výstavu umeleckých diel. Súťažili ženy, muži, ba dokonca aj deti a dôchodcovia.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=PjgNpxhx3co&t=250s

Vedeli ste, že na Čiernom máme rodinku Simpsonovcov, ježibabu, ktorá váži 25 ton a vílu na saniach? Do akcie sa zapojili aj kreatívni občania, ktorí si okrem skvelých zážitkov odniesli domov aj pohár najlepšej medzinárodnej družiny zo Slovenska a iné ceny.
Z našej obce sa podujatia zúčastnili a v pretekoch sa aj na svojich netradičných prostriedkoch spustili: Anna Pajerová, rodinka Witosová, Izabela a Iveta Bobulové. Podporiť svojich prišiel aj starosta obce Pavol Gomola a Anna Pagáčová.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podujatia zúčastnili a venovali svoj voľný čas na výrobu vozidiel.
Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!