Karneval in den NiederlandenFašiangy sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím. K fašiangom neodmysliteľne patrí zábava, fašiangové masky, zabíjačky... V tomto fašiangovom čase už skoro štvrťstoročie obec Čierne poriada tradičný Karneval pre malých aj veľkých. Pestrá plejáda masiek doma vyrobených i vypožičaných zaplní pravidelne jednu nedeľu v roku sálu Kultúrneho domu v Čiernom. Tak tomu bolo aj v nedeľu 10.2.2019. Najbohatšie a najpestrejšie je vždy zastúpená kategória detí z materských škôl. Nezaostáva ani kategória ročníkov 1. – 4. Už miernejšie je zastúpená kategória 5. – 9. ročníkov. Určite raritou je kategória dospelákov, kde sa počet masiek pohybuje k tuctu.

Z každej kategórie odborná porota vyberie vždy desať najlepších masiek. V nedeľu o tom rozhodovala porota v zložení: Anna Pagáčová, Sylvia Šoporová, Dominika Moravcová, Peter Moják, Alena Vorková a Nikola Oravcová. V Čiernom ale žiadna maska neodchádza bez odmeny. Je to aj vďaka sponzorom podujatia:
Jaroslav Majchrák, Milan Jurga, Magdaléna Belešová, Peter Moják, Beata Wawrzacová, Rudolf Stenchlák, Jozef Privarčák, Jozef Maják, Marcela Baroniaková, Róbert Lučan, Andrea Majáková, Lenka Gajdičiarová, Mariana Jurčagová.
Pre malých i veľkých karnevalových hostí okrem odmien a diskotéky čakalo aj vystúpenie mažoretiek Čačaniek z Čadce a mažoretiek Ella z Rakovej. Podujatie verbálne sprevádzala dvojica moderátoriek Anetka Kopásková a Iveta Bobulová.
Podujatie pripravila Príspevková organizácia TES Čierne a Komisia výchovy, mládeže, športu a sociálnych vecí.