vtitulná fotoNaša susedná partnerská obec Vendryně nás už po ôsmykrát pozvala na svoje Olympijské hry. Prihlásené družstvá boli z troch štátov: Česka, Poľska a Slovenska - obec Čierne a obec Leštiny. V desiatich zábavných disciplínach, kde nechýbala ani súťaž pre starostov, našu obec reprezentovalo jedenásť pretekárov. V prelete nad Alpami bodoval Tomáš Šimora. V preťahovaní lanom určite patrí obdiv v silnej konkurencii štvorici našich pretekárov - Pavlovi Kubicovi, Tomášovi Šimorovi, Leopoldovi Novotnému a Martinovi Budošovi. Vďaka patrí aj ostatným pretekárom, ktorí reprezentovali našu obec Čierne a to: Vierke Kubicovej, Ivane Kubicovej, Ivane Cyprichovej, Márii Kubicovej, Andree Franekovej a Tomášovi Kubicovi. V tíme pretekárov a fanúšikov nechýbal ani starosta našej obce Pavol Gomola. Celý tím pretekárov neúnavne povzbudzovali nesúťažní členovia nášho družstva: Marta Jašurková, Anton Jašurek, Božena Časnochová a Iveta Bobulová. Z dvanástich poloprofesionálne súťažiacich družstiev sa naše umiestnilo na peknom šiestom mieste.