spartakiáda tRodinná spartakiáda Gminy Skoczów, XVII. ročník

I keď už poľské mesto Skoczów svoju rodinnú spartakiádu poriada po sedemnástykrát, obec Čierne sa jej ako partner zúčastňuje len od roku 2016.Ten tretíkrát to bolo práve v sobotu 7. 7. 2018. Našu obec reprezentovalo osemčlenné družstvo v zložení: Ivana C., Ema C., Andrea F.,  Michael Z., Dávid P. a Miroslav C. a manželia Kromkovci.

I keď už poľské mesto Skoczów svoju rodinnú spartakiádu poriada po sedemnástykrát, obec Čierne sa jej ako partner zúčastňuje len od roku 2016.
Ten tretíkrát to bolo práve v sobotu 7. 7. 2018. Našu obec reprezentovalo osemčlenné družstvo v zložení: Ivana Cyprichová, Ema Cyprichová, Andrea Franeková, manželia Kromkovci, Michael Zakucia, Dávid Putyra a Miroslav Cyprich.
Súťažilo sa v šiestich, pomerne netradičných súťažiach – v štafetovom behu, v behu s vajíčkom na vareche, v behu na chodúľoch, v pílení dreva, v hode do diaľky s klátom dreva, v hode gumenou čižmou do koša. Na prvý pohľad sa môžu zdať súťaže jednoduché, ale ide naozaj o šikovnosť, rýchlosť, a v mnohých prípadoch aj o veľké šťastie a pevné nervy.
Rodinnej spartakiády v Skoczówe sa zúčastnilo spolu šestnásť družstiev z Poľska, Česka a Slovenska. Obec Čierne si vybojovala spomedzi všetkých krásne 6. miesto.
Pretekári za obec Čierne získali ešte diplomy za 2. miesto v behu s vajíčkom a za 3. miesto v štafetovom behu, ako družstvo zo zahraničia aj pohár XVII. ročníka Rodinnej spartakiády Gminy Skoczów.
Večer na pretekárov čakalo vyhodnotenie a zábava so živou hudbou.
Naši partneri a priatelia z poľského Skoczówa pripravili pre svojich českých aj slovenských susedov naozaj pekné športové popoludnie. Na XVIII. ročník do Soczówa už teraz srdečne pozývame všetkých Čierňanov.