20180121 161232Nedeľné popoludnie v obci Čierne patrilo všetkým, deťom i dospelým, ktorí sa chceli zabaviť a preniesť sa na chvíľu do sveta fantázie a rozprávok. Necelá stovka nápaditých masiek v kategórii deti MŠ, ročníky 1. – 4., ročníky 5. – 9. a v kategórii dospelých súťažili na tradičnom Karnevale pre malých i veľkých v sále Kultúrneho domu v nedeľu 21. januára 2018.

Veverička, sovička, vojak, medúza, snehuliak, Máša s medveďom, trpaslíci, včielky, motýliky, kvietočky, šarkany, piráti, karty, praľudia, lego, Pat a Mat, slimák, Alzáčik, Dlhý, Široký, Bystrozraký, žobrák, Asterix, Obelix, Idefix, Kinderko, Socha slobody, búrka a mnoho ďalších očarujúcich masiek vytvorilo v sále atmosféru rozprávkova, nadprirodzena, tajuplna. A verte, že mnohých sme nespoznali ani v závere karnevalu!

I keď porota (tentoraz v zložení Anna Pagáčová, Peter Najdek, Peter Moják, Silvia Šoporová, František Michnica a Lucia Králiková) vyberala desať najlepších vo svojej kategórii, žiadna maska neodišla z Karnevalu v Čiernom bez odmeny.

Promenádu masiek striedalo vystúpenie mažoretiek Čačaniek z CVČ Čadca, mažoretiek Tina z Čierneho, folklórno-divadelného krúžku detí zo ZŠ Čierne – Ústredie, tanečné kolá...
Spolumoderátorkou podujatia bola pani Mačičková (Anetka Kopásková).
Poďakovanie patrí sponzorom podujatia: Milanovi Jurgovi, Jaroslavovi Majchrákovi, Lenke Stráňavovej, Magdaléne Belešovej, Rudolfovi Stenchlákovi, Josefovi Wawrzaczovi, Marcele Baroniakovej, Petrovi Mojákovi, Andree Majákovej, Jozefovi Majákovi, PO TES Čierne, Zuzane Gelačákovej, Róbertovi Lučanovi.
Za spoluprácu ďakujeme Komisii kultúry, vzdelávania, mládeže, športu a sociálnych vecí (Petrovi Najdekovi, Anne Pagáčovej, Vierke Čarneckej, Vladimírovi Fonšovi).

Text: Iveta Bobulová
foto: Alžbeta Bobulová