DSC 0226Výborná spolupráca s našou partnerskou obcou Vendryně sa podpísala už pod viacero spoločných projektov. Zamestnanci obce, poslanci, členovia spolkov a združení na čele so starostom obce Vendryně Bohuslavom Raszkom navštívili našu obec v piatok 13. 10. 2017. Pre vzácnych hostí bol pripravený dopoludňajší program.
V zasadačke OÚ sa v krátkej prezentácii zoznámili s históriou i súčasnosťou našej obce a stavbou diaľnice D3. Pripomenuli úspešne uskutočnené spoločné projekty a taktiež pravidelnú olympiádu v obci Vendryně.

V Obecnej knižnici si prezreli priestory aj Pamätnú izbu. Milým prekvapením bolo určite vystúpenie žiačok ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec: spev-Karolínka Krčmáriková a Sofia Koperová, prednes básne-Anetka Kopásková a klavírna skladba v podaní Miriam Mikovej.

Riaditeľka ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec Ingrid Koperová hostí previedla po priestoroch a učebniach školy.

Pri spoločnom obede starosta obce Čierne Pavol Gomola vyslovil poďakovanie za doterajšiu spoluprácu a veľmi dobré vzťahy medzi oboma partnerskými obcami, ktoré budú pokračovať a v budúcnosti sa ešte viac prehlbovať pri ďalších spoločných projektoch.