DSCN0396V nedeľu, 1. 5. 2016, už po štrnásty raz Trojmedzie ožilo tancom a spevom pri príležitosti stavania mája. Slávnostnú atmosféru tohto podujatia zažili všetci účastníci, ktorí prichádzali z troch strán (SR, ČR a PL). Táto pekná tradícia – Stavanie mája na Trojmedzí – rozvíja dobré susedské vzťahy na hraniciach troch krajín, troch národností a troch kultúr, pričom toto krásne posolstvo je zaslané do celej Európy. Máj tradične postavili zástupcovia samospráv slovenskej obce Čierne, českej obce Hrčava a poľskej gminy Istebna s občanmi prihraničného regiónu za spevu a tancov miestnych folklórnych zoskupení zo Slovenska a Poľska. Po postavení mája sa všetkým prítomným prihovorili starosta obce Čierne Ing. Pavol Gomola, starosta obce Hrčava Ing. Peter Staňo a wójt gminy Istebna Henryk Gazurek. Zároveň vyjadrili želanie, aby prvomájové stretnutia na Trojmedzí mali svoje pokračovanie aj o rok. Oslavy 1. mája pokračovali družnými rozhovormi a spoločným spevom goralských a slovenských piesní.