I keď tohtoročná zima veľmi dscn0288.jpgsnehu nepraje, organizátori tradičného zábavného preteku vo Wisle - na starých drevených lyžiach a v retro oblečení - si vždy poradia. Nedeľa 31. januára opäť patrila tomuto obľúbenému preteku. Mnoho priaznivcov v retro kostýmoch sa postavili na štartovaciu dráhu na starom Jonidle, aby v štafetovom behu na starých drevených lyžiach /i tomu čo sa na ne podobali/ bojovali o čo najlepšie miesto.

Avšak tu nik neprehráva! Obec Čierne sa pravidelne zúčastňuje tohto podujatia, ktoré je sprevádzané aj kultúrnym programom. Goralská kapela, vláčiky, konský záprah s kočom, občerstvenie, diváci, moderátorka Maria Bujok, účastníci v retro kostýmoch vytvárajú nezabudnuteľnú a veľmi príjemnú atmosféru. Príďte sa presvedčiť o rok do Wisly aj Vy! Obec Čierne tentoraz reprezentovali: Helena Pajerová, Izabela Bobulová, Iveta Bobulová, Ján Dej a Martin Fonš.

Iveta Bobulová