sam_2143.jpgZvedavé a nedočkavé pohľady najmenších, pomaľované tváre v sále kultúrneho domu v Čiernom netrpezlivo čakali v sobotu 5.12. 2015 na príchod svätého Mikuláša.
Čerti a anjeli v plnej pohotovosti vítali všetkých prichádzajúcich. Chýbal len Mikuláš. Po úvodnej básni a vianočnej kolede v podaní skupinky z Ďalekého Čierneho Stredoseveru sa v zaplnenej sále všetkým čakajúcim prihovoril starosta obce Ing. Pavol Gomola. Ešte bolo treba trochu počkať. Mažoretky Tina a vzácni hostia z divadelno-improvizačného súboru zo Žiliny Kapor na scéne, potešili a pobavili nielen najmenších.
Rozprávka Psíček a mamička vyčarila úsmev i na tvárach dospelých. To už prichádzal Mikuláš. Pomocníci mu pomáhali zniesť plné koše balíčkov pre dobré deti. Najskôr však bolo treba zázračnou palicou rozsvietiť stromček pred Obecným úradom. No a potom už len prevziať balíček z rúk Mikuláša. Mikulášska párty ale ešte nekončila. Pre všetkých bola pripravená diskotéka a tanečné vystúpenie detí zo ZŠ Čierne - Ústredie.

Skutočne vydarený Mikuláš! Tešíme sa na deti a ich dobrých rodičov opäť o rok.

Iveta Bobulová