dem matiek plagat 1

dieta novorodenecKaždoročne si obec Čierne pozýva všetkých nových najmladších občanov spolu aj so svojimi rodičmi na slávnostné Uvítanie novorodeniatok do života. Posledné sa konalo v roku 2019 a  pre nepriaznivú celosvetovú epidemiologickú situáciu pokračujeme až v tomto roku 2021.

Srdečne pozývame všetky deti narodené od 3. 9. 2019 do 31. 7. 2021 a ich rodičov na slávnostný akt zápisu do Pamätnej knihy a prebratie malého darčeka pre každého novorodenca do sály kultúrneho domu v Čiernom.

Všetkým rodičom budú doručené pozvánky na určený deň a hodinu - pondelok 30. 8. 2021 o 10.00 H a 15.00 H, utorok 31. 8. 2021 o 15.00 H.

Ak sa slávnostného aktu nebudete môcť zúčastniť, príďte si po darček vždy v pracovné dni (pondelok, streda, piatok) v čase od 08:00 – 13:00 H na Obecný úrad k pani Michaele Mariňákovej.

kalendárium podujatípdfKalendárium

pdfmarec - máj

 

 

saso 300x400Nedeľné popoludnie 23. februára 2020 patrilo v obci Čierne všetkým deťom i dospelým, ktorí sa chceli na malú chvíľu preniesť do ríše rozprávok a fantázie. Vyše 120 masiek, v kategóriách deti materských škôl, ročníkov
1. – 4., ročníkov 5. – 9. a dospelých, súťažilo na tradičnom Karnevale pre malých i veľkých v sále Kultúrneho domu v Čiernom. Pred prehliadkou všetkých krásnych masiek vystúpili so zmodernizovaným prevedením rozprávky o Červenej Čiapočke žiaci 5. ročníka ZŠ Čierne – Ústredie. No a potom to nastalo – promenády krásnych a čarovných masiek. Prvá kategória bola tradične veľmi bohato zastúpená, počtom masiek sa však nedala zahanbiť ani druhá kategória. Tretia bola zastúpená mimoriadne veľmi striedmo –popcornom, dažďom a kozmonautom. Raťafák Plachta, Pani Jar, majiteľ Čiernej perly, babky sklerotičky, Viking, Nočná pani, zápasníci sumo a Monsterovci zas tvorili kategóriu dospelých.

venček tfSlávnostné ukončenie kurzu spoločenských tancov a správania žiakov 8. ročníka zo ZŠ s MŠ Čierne - Vyšný koniec.

Ešte pred pôstom, v piatok 21. februára 2020, žiaci ôsmeho ročníka zo ZŠ s MŠ Čierne - Vyšný koniec slávnostne ukončili trojmesačný kurz spoločenských tancov a správania v sále Kultúrneho domu v Čiernom. Jedenásť tanečných párov sa svojim pozvaným hosťom hneď v úvode predviedlo slávnostným nástupom. Večer pokračoval tanečnou prehliadkou všetkých tancov, ktoré sa žiaci počas kurzu naučili a tanečnou súťažou.

podpdfPodujatia

 

karneval ppdfPlagát

 

 

Mariaš MFV sobotu 28.12.2019 sa v Čiernom-Šport klube konal 3.ročník Čierňanskeho turnaja v mariáši. Turnaja sa celkovo zúčastnilo 12 kvalitných karbanikov z obce Čierne. Hrali sa štyri kolá, z toho dve kolá sa hral klasický mariáš " do sto " a dve kolá sa hral ostrejší mariáš " nad sto - pod sto". Turnaj ovládol celkový víťaz Pavol Mariňák, ktorý vyhral obidva druhy mariáša. Prekvapením turnaja sa stal Igor Pastva,ktorý vyrovnanými výkonmi vo všetkých kolách skončil celkovo na 2. mieste.Víťazi jednotlivých druhov mariáša, ako aj prví šiesti celkového poradia boli odmenení hodnotnými cenami a diplomami. Tomu, že mariáš sa dá hrať v každom veku, svedčí skutočnosť, že sa ho zúčastnil aj 88-ročný hráč pán Rudolf Bulava, ktorý bol najstarším účastníkom (celkovo na 7.mieste).

privítanie

Obec Čierne a Príspevková organizácia TES Čierne už po piatykrát pripravila pre všetkých spoluobčanov silvestrovské stretnutie v oddychovej zóne pri Kostole sv. Ignáca z Loyoly. Po ďakovnej svätej omši sa v príjemnej atmosfére zhromaždili ľudia dobrej vôle, aby spolu so svojimi susedmi, priateľmi, známymi oslávili príchod NOVÉHO ROKA.