DSC 3509II. ročník letného festivalu slova a hudby Vitaj, leto - leto je tu 2. 7. 2022

03        31. júl 2022 - Kermaš v Čiernom

Hodové slávnosti v našej obci tradične začínajú slávnostnou svätou omšou v Kostole sv. Ignáca z Loyoly.

Viete o tom, že na Slovensku sú len dva kostoly zasvätené tomuto patrónovi? Jeden je v Leopoldove a druhý u nás v Čiernom.

Tento rok sa konali v nedeľu, presne na sviatok svätého Ignáca, patróna nášho kostola.

Silný dážď, vietor a ochladenie v tento deň veľmi nepriali ani predajcom a zdalo sa, že ani účinkujúcim. Mnohých stánkarov zlé počasie odradilo, preto väčšina vyhradených miest na predaj ostala prázdna.

plagat letny festival cierne 2022

pdfŠachový_turnaj_2022-plagátstiahnuť

dem matiek plagat 1

dieta novorodenecKaždoročne si obec Čierne pozýva všetkých nových najmladších občanov spolu aj so svojimi rodičmi na slávnostné Uvítanie novorodeniatok do života. Posledné sa konalo v roku 2019 a  pre nepriaznivú celosvetovú epidemiologickú situáciu pokračujeme až v tomto roku 2021.

Srdečne pozývame všetky deti narodené od 3. 9. 2019 do 31. 7. 2021 a ich rodičov na slávnostný akt zápisu do Pamätnej knihy a prebratie malého darčeka pre každého novorodenca do sály kultúrneho domu v Čiernom.

Všetkým rodičom budú doručené pozvánky na určený deň a hodinu - pondelok 30. 8. 2021 o 10.00 H a 15.00 H, utorok 31. 8. 2021 o 15.00 H.

Ak sa slávnostného aktu nebudete môcť zúčastniť, príďte si po darček vždy v pracovné dni (pondelok, streda, piatok) v čase od 08:00 – 13:00 H na Obecný úrad k pani Michaele Mariňákovej.

kalendárium podujatípdfKalendárium

pdfmarec - máj

 

 

saso 300x400Nedeľné popoludnie 23. februára 2020 patrilo v obci Čierne všetkým deťom i dospelým, ktorí sa chceli na malú chvíľu preniesť do ríše rozprávok a fantázie. Vyše 120 masiek, v kategóriách deti materských škôl, ročníkov
1. – 4., ročníkov 5. – 9. a dospelých, súťažilo na tradičnom Karnevale pre malých i veľkých v sále Kultúrneho domu v Čiernom. Pred prehliadkou všetkých krásnych masiek vystúpili so zmodernizovaným prevedením rozprávky o Červenej Čiapočke žiaci 5. ročníka ZŠ Čierne – Ústredie. No a potom to nastalo – promenády krásnych a čarovných masiek. Prvá kategória bola tradične veľmi bohato zastúpená, počtom masiek sa však nedala zahanbiť ani druhá kategória. Tretia bola zastúpená mimoriadne veľmi striedmo –popcornom, dažďom a kozmonautom. Raťafák Plachta, Pani Jar, majiteľ Čiernej perly, babky sklerotičky, Viking, Nočná pani, zápasníci sumo a Monsterovci zas tvorili kategóriu dospelých.

venček tfSlávnostné ukončenie kurzu spoločenských tancov a správania žiakov 8. ročníka zo ZŠ s MŠ Čierne - Vyšný koniec.

Ešte pred pôstom, v piatok 21. februára 2020, žiaci ôsmeho ročníka zo ZŠ s MŠ Čierne - Vyšný koniec slávnostne ukončili trojmesačný kurz spoločenských tancov a správania v sále Kultúrneho domu v Čiernom. Jedenásť tanečných párov sa svojim pozvaným hosťom hneď v úvode predviedlo slávnostným nástupom. Večer pokračoval tanečnou prehliadkou všetkých tancov, ktoré sa žiaci počas kurzu naučili a tanečnou súťažou.