prečítané_príbehy.jpg25. apríl 2022

Posledné Osmijankove stretnutie bolo naplánované v prírode, kde sme sa mali zoznámiť s príbehom chlapca a jeho najlepšej kamarátky Leny, ktorá sa presťahovala do mesta. Jeho smútok, spomienky a túžby boli vyrozprávané v príbehu Dvestošesťdesiatdeväť dní dažďa.

Nielen dážď v príbehu, ale aj skutočný dážď nám náš výlet do prírody trošku prekazil, Ale my sme nesmútili. Ostali sme v triede a do prírody pôjdeme, keď bude pekné počasie.

Knižku napísal Roald Kaldestad a opisuje v nej pocity chlapca po odlúčení s kamarátkou  a spomienky na ich spoločne strávené chvíle. S dažďom sú jeho spomienky i smútok intenzívnejšie.

Príbeh prerozprávaný pani učiteľkou, dokázal deti zamyslieť sa nad tým, s kým sa ony museli rozlúčiť. Aký pocit pri tom mali. Za kým im je smutno. Aké farby si spájame so smútkom a aké s radosťou.

Aby pomohli chlapcovi, vymysleli preň pokračovanie príbehu. A to s novou kamarátkou a vytúženou mačičkou. Na stretnutí si vyrobili farebných machuľkov a dokreslili ich na nevídané tvory.

Tak, a to bolo posledné oficiálne stretnutie s Osmijankom v tomto školskom roku.

V piatok 29. apríla pani knihovníčka posiela všetky práce, pracovné zošity a fotografie Osmijankovi do Bratislavy. My sa 1. júna 2022 dozvieme ako našu tvorivosť ocenila porota. Aj keď nezvíťazíme, nevadí. Sme radi, že sme sa zapojili. Osmijankova literárna záhrada nám umožnila  niečo  pekné vytvoriť. Obohatili sme sa o nové príbehy, lepšie spoznali seba aj svojich kamarátov a spolužiakov. Možno sme sa stali vnímavejšími a lepšími nielen k sebe, ale aj ku svojim blízkym, či kamarátom.

Tešíme sa na 19. ročník

                                                                                                            Vaša knihovníčka

Pozrite sa do galérie.

Počet žiakov:13

Vyučujúci: Mgr. Zuzana Fonšová

záver_Osmijanko_machuľky_prasiatko.jpg

pracovné_zošity.jpg5_stretnutie_269_dní_dažďa_2.jpg