krtko rozpravkaObecná knižnica v Čiernom pre všetky deti materských a základných škôl výtvarnú súťaž.

Deti mohli svojich hrdinov maľovať, modelovať, ušiť alebo akokoľvek inak stvárniť. Zostalo pri klasike (maľovaných a kreslených hrdinoch) a 49 výtvarných prác hodnotila porota.

Vyberala z pestrej palety najobľúbenejších postáv, ktoré deti vytvorili:

Popoluška, Červená Čiapočka, Guľko Bombuľko, princezná Ariela, Trojhlavý drak, Máša a jej veľký kamarát Medveď Miško, Zlatovláska, Myška, Škaredé káčatko, Traja medvedíci, Mimi a Líza, Danka a Janka, Pampúšik, Tri prasiatka, Slečna Milerová, Múdra sova, Pa a Pi, Veselá veverička, Elza, Malá morská víla, Čim z rozprávky Čin – Čin, Danka a Janka, popletený drak Horiburt...

Knižní hrdinovia budú vystavení v priestoroch Obecnej knižnice v Čiernom do konca júna 2021.

Najlepšie práce od zapojených detí sme odmenili vecnou odmenou.

Ocenené deti z MŠ Čierne – Ústredie:

Kristína Koričárová, Roman Krišťák, Viliam Tlelka, Elizabeth Bulavová.

Ocenené deti z MŠ Čierne – Vyšný koniec:

Vanesa Cyprichová, Bianka Balážová, Eliška Sulková.

Ocenení žiaci zo základných škôl v obci: Sára Kubicová, Marika Labajová, Sofia Lašová, Alexandra Králiková Gabriela Grochalová, Mathias Beleš a žiačky zo ZŠ Rázusova Čadca: Alexandra Šoporová, Sylvia Šoporová.

Všetkým deťom zapojeným do tejto súťaže ďakujem za ich krásne dielka.

Iveta Bobulová, knihovníčka Obecnej knižnice v Čiernom