knihy tfObecná knižnica v Čiernom vás pozýva do svojich priestorov, kde si okrem výpožičiek kníh a časopisov môžete príjemne posedieť, na chvíľu sa zastaviť a oddýchnuť si v tejto uponáhľanej dobe.
OTVÁRACIE HODINY V OBECNEJ KNIŽNICI V ČIERNOM
UTOROK:  9:30 – 11:30 12:00 – 17:00
ŠTVRTOK: 9:30 – 11:30 12:00 – 15:00
Časopisy v našej knižnici: Fifík, Fľak, Včielka, Kamarát, Kysuce, Marianne, Nový čas bývanie, Praktická žena Kreativ.
Knižný fond sa v priebehu celého kalendárneho roka dopĺňa novými titulmi pre deti aj dospelých.

V mesiaci novembri 2019 bolo mnoho čitateľov upozornených upomienkou o vrátenie kníh. Verím, že je ľahké zabudnúť pri toľkých povinnostiach. Prosím preto všetkých čitateľov, ktorí ešte nestihli v stanovenom čase vrátiť svoj dlh, aby tak urobili čo najskôr. Na vaše knihy čakajú ďalší čitatelia a vy ich už máte určite dávno prečítané. Obecná knižnica v Čiernom sa snaží pred zaslaním upomienky školopovinnému čitateľovi zaslať dvakrát do roka obežník po triedach. Dospelým čitateľom sú informácie podávané z obecných vitrín, obecným rozhlasom a na stránkach našej obce.
Ak čitateľ v stanovenom čase nevráti zapožičané knihy, je upozornený upomienkou.
Poplatok za upomienku: č. 1 ... 1,50 €
č. 2 ... 2,50 €
č. 3 ... 3,50 €
Od januára 2020 sa vyberá poplatok za zápisné na rok 2020.
deti: 0,50 €
študenti a dôchodcovia: 1 €