budzogan dievcensky kapitan 115835Obec Čierne, Príspevková organizácia TES Čierne pripravila pre žiakov oboch základných škôl v našej obci v piatok 5. apríla 2019 divadelné predstavenie DDS Eva z Čadce pod názvom Kapitán Budzogáň. Divadelné predstavenie spracované na motívy knihy Jána Navrátila "Budzogáň - dievčenský kapitán" dokázalo zaujať deti od materskej školy až po deviatakov základných škôl.

Dvadsať tínedžerských hercov na 60 minút zaujalo deti svojím skvelým prevedením, veselými piesňami s využitím autorskej i reprodukovanej hudby a pútavou choreografiou. V príbehu sa odvíjali dva svety: jeden svet duchov - zomrelých členov kráľovských predkov, druhý svet reálneho kráľovstva - kráľa a troch dcér. S tromi nezbednými dcérami si kráľ už nevie rady. Keď je situácia veľmi vážna, a dokonca aj personál uteká zo zámku, kráľ spoločne s verným sluhom Alfonzom a kráľovským drakom zosnovali plán, ako milé dcérenky dostať z pohodlia kráľovstva. Do deja vstupujú zbojníci, ktorých kapitán sa postará o prevýchovu rozmaznaných princezien.

Rozprávky majú šťastný koniec, a tak skončil aj príbeh Kapitána Budzogáňa.