t.f. exkurziaŠtvrtok- 12.apríl 2018 bol pre nás a naše deti veľmi výnimočným dňom, nakoľko sme sa zúčastnili exkurzie v obecnej knižnici v Čiernom. Hneď na úvod sme zostali milo prekvapení. Vo dverách nás totiž nečakala pani knihovníčka, ale čarovná Hádankárka. A tak sme sa znenazdajky ocitli v hádankovom kráľovstve, ba čo viac- stali sme sa hádankármi.

 

Napriek tomu, že niektoré z hádaniek boli skutočne ťažké, detičky si s nimi hravo poradili, pretože dokázali svoje nadobudnuté poznatky využiť v hre. A aby toho nebolo málo, mali sme možnosť sledovať špeciálnu kniho-módnu prehliadku, v ktorej dievčatá dokázali, že im nerobí problém hrdo kráčať ani s knihou na hlave.No a čože by to bolo za kráľovstvo bez kráľa? Aspoň na malú chvíľu sa ním stal náš Samko, a so svojim pážaťom sa slávnostne rozlúčil so všetkými deťmi a ukončil toto nádherné hádankové dopoludnie.
Na záver chceme srdečne poďakovať pani knihovníčke, ktorá nás s nadšením prijala a pripravila zaujímavý a veselý program. S radosťou môžeme konštatovať, že aj vďaka dňu akým bol tento deti opäť siahajú po knihe a dávajú jej čoraz viac prednosť pred počítačom či tabletom.