DSCN4805

V pondelok 24. 4. 2017 sa v Obecnej knižnici v Čiernom konala významná udalosť pre žiakov druhého ročníka ZŠ s MŠ Čierne Vyšný koniec – PASOVANIE DRUHÁKOV ZA ČITATEĽOV OBECNEJ KNIŽNICE.

Po príchode kráľa Gregora a jeho dvorných dám nás privítala pani knihovníčka a porozprávala nám o knihách a knižnom poriadku. Žiaci si pripravili krátky kultúrny program, ktorý sa páčil všetkým prítomným. Pred samotným pasovaním museli deti zložiť sľub vzorného čitateľa. Za čitateľov ich pasoval kráľ Gregor veľkou rozprávkovou knihou. Aby deti na tento deň nezabudli, dostali farebný čitateľský preukaz a sladkú odmenu. Nasledovalo pozvanie do komnaty múdrosti a komnaty hojnosti na malé občerstvenie. Podporiť našich žiakov prišli rodičia, starí rodičia, súrodenci i kamaráti. Prežili sme spolu príjemné popoludnie a deti odchádzali s príjemným pocitom a úsmevom na tvári.

Za prípravu ďakujeme pani Ivetke Bobulovej a šikovným deviatakom, ktorí svoje herecké úlohy zvládli výborne.

Mgr. Janka Baculová, triedna učiteľka žiakov 2. ročníka ZŠ s MŠ Čierne - Vyšný koniec