dscn1517.jpgExkurzia detí z MŠ Čierne- Ústredie v obecnej knižnici

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Kniha,  najväčší priateľ človeka, patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov nielen dospelých, ktorí si ju môžu sami prečítať, ale i detí, pre ktoré je kniha neodmysliteľnou súčasťou detstva. Práve preto sa predškoláci a deti zo strednej triedy rozhodli navštíviť miesto, ktoré je hotovým ,,rajom" kníh- našu obecnú knižnicu v Čiernom. Stalo sa tak  v piatok- 20.3.2015.  Na začiatku exkurzie nás privítala ,,kráľovná kníh"- pani knihovníčka, ktorá nám ukázala a vysvetlila, prečo sú knihy uložené práve tak ako sú, čo všetko sa v nich dozvieme a ako sa máme správne o ne starať. Previedla nás po svojom ,,kráľovstve" , kde sa okrem kníh nachádzal aj starodávny nábytok a kuchynské vybavenie používané našimi prastarými rodičmi. Potom sme si vypočuli rozprávku ,,O troch prasiatkach" , a deti si na vlastnej koži vyskúšali ,,stavanie" domu pribíjaním klinčekov do dreva. Zažili sme však aj napínavé chvíle, keď vlk naháňal prasiatka, ktoré však boli také šikovné, že mu utiekli. Nakoniec sme si pozreli rozprávku o Casperovi, po ktorej nás pani knihovníčka odmenila krásnymi omaľovánkami a sladkým prekvapením.

                                                                         J. Kráľová