dscn5861.jpgVzácny okamih pre druhákov zo ZŠ s MŠ Čierne - Vyšný koniec nastal príchodom Jeho kráľovskej výsosti - Kráľom Gregorom, ktorý prišiel so svojim dvorom, aby slávnostne pasoval nedočkavých druhákov do „Cechu vzorného čitateľa Obecnej knižnice v Čiernom.“
Nechýbal ani starosta obce Ing. Pavol Gomola, zvedaví rodičia, kamaráti. Pod vedením svojej pani učiteľky Mgr. Kataríny Mitrengovej sa deti predviedli pred Jeho kráľovskou výsosťou a vzácnymi hosťami v krásnom programe. Po ňom nastal slávnostný sľub čitateľa, slávnostné pasovanie Kráľom Gregorom, prevzatie si čitateľského preukazu z rúk starostu obce a pozvanie do komnát múdrosti a komnaty hojnosti na malé občerstvenie. Pasovaní boli: Ballon Marián, Benčík Pavol, Čanecká Anna, Čáková Iza-Karolína, Fonšová Simona, Grausova Sigrid, Házyová Kristína, Kotyra Matúš, Krčmárik Tomáš, Kubica Branislav, Kubicová Klára, Laš Juraj, Lučanová Simona, Martasusová Lucia, Moravcová Nikola, Padyšák Tomáš, Stašová Sára, Strýček Michal, Trlík Miroslav, Vilímová Vanesa.
knihovník: Iveta Bobulová