100_6191.jpgVyše päťdesiat žiakov /7. A, 7. B a 9. ročník / zo ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec sa v stredu 21. 11. 2012 zúčastnili besedy so streetworkerom v rámci týždňa boja proti drogám „ O závislostiach “ v Obecnej knižnici v Čiernom. Organizátorom podujatia bola MP Čadca a Obecná knižnica v Čiernom. Prednášajúci Martin Páleník (31 rokov) z OZ Prim Bratislava sa zaoberá prácou na ulici a na miestach, kde sa pohybujú ľudia, ktorí potrebujú pomoc.
Venuje sa najmä tým, ktorí berú drogy, nemajú kde bývať, prostituujú, aby si zarobili na drogu. Podujatie bolo spojené s výtvarnou súťažou pre žiakov druhého stupňa ZŠ „Ako sa nestať závislým.“ Všetky práce sú vystavené v Obecnej knižnici v Čiernom. Porota ocenila výtvarné práce od: Alžbety Kucbelovej, Alžbety Čamborovej, Nikoly Čaneckej, Laury Petrákovej, Dominiky Stenchlákovej, Janky Urbánkovej a Natálie Šamajovej Srdečne blahoželáme!