knižnica zatvorenáZ dôvodu bezpečnostných opatrení na COVID 19 a spustenie školských prevádzok je Obecná knižnica v Čiernom až do odvolania zatvorená.

 

 

 

 

 

Knihovnícky počin TFKysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja uskutočnila dňa 23. júla 2020 slávnostné pracovné stretnutie knihovníkov verejných knižníc regiónu Kysúc, na ktorom bola zhodnotená činnosť verejných knižníc za rok 2019. Osobitosťou tohtoročného spoločného pracovného rokovania bolo odovzdávanie ocenenia „Knihovnícky počin 2019“ knižniciam a knihovníkom verejných knižníc v metodickej pôsobnosti Kysuckej knižnice v Čadci ako regionálnej knižnice pre okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto v rôznych kategóriách.

V kategórii Knihovnícky počin roka 2019 – za kvalitnú prácu s používateľmi a čitateľmi knižnice bolo udelené 3. miesto pani Ivete Bobulovej – knihovníčke Obecnej knižnice v Čiernom. /Oproti roku 2018 zaznamenala celkový nárast aktívnych používateľov služieb knižnice o 22 a aktívnych používateľov služieb knižnice do 15 rokov o 15; priemerná návštevnosť 1 registrovaného používateľa v knižnice počas roka 2019 – 7,29/.

Nové knihy tf

 

 

zatvorenéNa základe priaznivej epidemiologickej situácie na Slovensku a spustenia oboch prevádzok našich základných a materských škôl v obci bude Obecná knižnica v Čiernom z dôvodu bezpečnostných opatrení od 1. júna 2020 do 30. júna 2020 ZATVORENÁ.

 

knihy tfObecná knižnica v Čiernom vás pozýva do svojich priestorov, kde si okrem výpožičiek kníh a časopisov môžete príjemne posedieť, na chvíľu sa zastaviť a oddýchnuť si v tejto uponáhľanej dobe.
OTVÁRACIE HODINY V OBECNEJ KNIŽNICI V ČIERNOM
UTOROK:  9:30 – 11:30 12:00 – 17:00
ŠTVRTOK: 9:30 – 11:30 12:00 – 15:00
Časopisy v našej knižnici: Fifík, Fľak, Včielka, Kamarát, Kysuce, Marianne, Nový čas bývanie, Praktická žena Kreativ.
Knižný fond sa v priebehu celého kalendárneho roka dopĺňa novými titulmi pre deti aj dospelých.

NOVÉ KNIHY web ikonkaNové knihy v našej Obecnej knižnici, október 2019.

pdfExkurzie exkurzia tf

 

 

 

Foto ex tV dňoch 6. a 7. mája 2019, deti z veľkej, zmiešanej a strednej triedy spolu s pani učiteľkami materskej školy Čierne - Vyšný koniec, navštívili Obecnú knižnicu v Čiernom. Po vstupe do knižnice, nás milá pani knihovníčka Ivetka Bobulová privítala a zoznámila s priestorom knižnice. Ukázala, ktoré oddelenia sú určené pre deti, a ktoré pre dospelých. Oboznámila nás aj s postupom pri požičiavaní kníh, ako správne s knihami zaobchádzať. Pani knihovníčka si však pripravila aj prezentáciu predmetov z Kysuckej izby, ktorá sa nachádza v knižnici.