Fotka 22 knižnicaSpolu dvadsaťdva detí si prezrelo Obecnú knižnicu v Čiernom, usporiadanie kníh aj Pamätnú izbu. V súčasnosti sú priestory knižnice obohatené o výstavu obrazov olejomalieb pod názvom Vietor, maliarky Ľudmily Hudecovej zo Skalitého, ktorú mali možnosť deti vidieť priamo pri jej dielach.

titulná fotka knižnica14. novembra 2017 si všetci čitatelia mohli prezrieť a zároveň vypožičať nové knihy v našej knižnici určených pre detských čitateľov. Výstava zaujala aj dospelých. Z náučnej literatúry to boli: Encyklopédia vesmíru, Najlepšie futbalové finty, Naša Zem... Z krásnej literatúry: Veľká kniha európskych rozprávok, Lišiak Pax, Pupo a Fazuľka, Básničky z peračníka, Superchalan, Abecedárik, Lebo musím, Dopravné rozprávky, Krídluška v krajine sietí, Repujúci grep, Buvibásničky, Lucifer Junior... Veríme, že našim detským čitateľom nové knihy urobili radosť.

Čitateľský krúžok zo ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec
Exkurzia detí 1. - 3. ročníka ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec
- čo je kniha
- pravidlá správania sa v knižnici, knižničný a výpožičný poriadok
- čítanie ukážky
- rozdiel medzi knižnicou a kníhkupectvom
- zábavno-vedomostný test
- vyhodnotenie
Počet detí: 16
Vyučujúci: Jana Špiláková
Knihovník: Iveta Bobulová

pozvánka MF vietor

DSCN5043Všetci sme sa stretli s výrazmi ako bulímia, anorexia, exorexia. Pani Miroslava Kremeňová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Čadca, oddelenie výchovy k zdraviu, prišla do ZŠ Čierne – Ústredie, konkrétne k 26 ôsmakom, aby im porozprávala o nebezpečenstve nesprávneho stravovania. Mladých ľudí k tomu, aby vyzerali krajšie, štíhlejšie, aby sa podobali svojmu vzoru, vedú rôzne pohnútky. U mnohých je to nepatrná poznámka „si tučná“, u iných priveľké nároky od rodičov, chcem vyzerať ako...

pdfOcenení

DSCN4805

V pondelok 24. 4. 2017 sa v Obecnej knižnici v Čiernom konala významná udalosť pre žiakov druhého ročníka ZŠ s MŠ Čierne Vyšný koniec – PASOVANIE DRUHÁKOV ZA ČITATEĽOV OBECNEJ KNIŽNICE.

DSCN4719Prehliadka Veľkonočnej výstavy, techniky zdobenia kraslíc a medovníkov. Ako to chodí na šibačkách predviedli chlapci aj s básničkou na svojich kamarátkach. Po prehliadke výstavy sa deti započúvali do textu českého autora Josefa Čapka Ako si psíček roztrhol gaťky. Bolo to presne na Veľkonočnú nedeľu. Škôlkári sa zapojili do deja ako herci v maskách psíčka, mačičky, sliepočky, zajačika, pani učiteľky zas ako krajčírky. Dozvedeli sa význam starých slov cverna, parazól. Záver patril prezeraniu kníh v knižnici a odmeňovaniu.