pdfMŠ Čierne VKzápis

pdfMŠ Čierne NK

Dňa 25.10.2016 sa v našej Materskej škole Čierne Vyšný koniec konala kolaudácia prístrešku nad pieskoviskom, ktoré slávnostne otvoril pán starosta s realizátorom stavby pánom Jozefom Kullom.

zs vk cierne m21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu a každoročne si ho pripomína viac ako 65 krajín sveta vrátane Slovenska. Prioritným cieľom svetového dňa je poukázať na to, že ľudia s Downovým syndrómom musia mať možnosť plne využívať rovnaké práva, príležitosti a voľby ako ostatní ľudia. 21.marec nie je vybraný náhodou. Je symbolom zhluku 3 chromzómov na 21.chromozomovom páre, ktoré spôsobujú Downov syndróm.

exkurzia kniznica zs vk 5 a m- marec mesiac knihy, vznik knihy, vznik kníhtlače, správne uloženie kníh
- čítanie ukážky z knihy: Kráľ s gitarou - Hriate a studené od Jána Navrátila
- vedomostné súťaže: hľadaj meno spisovateľa, doplň správne dielo k autorovi, hádanky a porekadlá, význam starých slov, vyhodnotenie, oceňovanie

tanecny vecerSlávnostný tanečný večer pre žiakov ôsmeho ročníka pripravila Príspevková organizácia TES Čierne v piatok 19. februára 2016. Sála kultúrneho domu zaplnená vzácnymi hosťami, ôsmakmi, ich kamarátmi a spolužiakmi netrpezlivo čakali na slávnostné zahájenie. Po slávnostnom nástupe a otvorení tanečného parketu krásnym valčíkom žiakmi deviateho ročníka, nasledovala prehliadka tancov a pre prihlásených odvážlivcov aj tanečná súťaž.

istebna 001Predvianočný čas využili žiačky 3.ročníka ZŠ s MŠ Čierne Vyšný koniec v sprievode s členkou školskej rady pani Alicou Kopáskovou a ZRŠ Mgr. Danou Oravcovou na priateľskú návštevu v družobnej škole u susedov v Poľskej Istebnej. Nádherne upravené dievčatá s dobrou náladou prekonali vzdialenosť tridsiatich kilometrov v komforte osobných aut svojich chránenkýň a plné očakávania i keď v hmlistom počasí pozorovali rozmanitú prírodu a architektúru nového prostredia. Na parkovisku pred školou sa ešte upravili a s očakávaním vstúpili do krásne zrekonštruovanej budovy, kde ich oviala vôňa histórie.