deti skolska jedalen obed jedlo clanokW

Obecný úrad Čierne 189, 023 13 ako zriaďovateľ

Základnej školy Čierne – Ústredie č.183, 023 13 ,

Základnej školy s materskou školou Čierne -Vyšný koniec č.969, 023 13

oznamuje zákonným zástupcom dieťaťa informácie

k poskytovaniu dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) v školskom roku 2021/2022 – bezplatné obedy

v termíne od 26.7.2021 – 31.7.2021 je potrebné predložiť na Obecný úrad Čierne, oddelenie sociálne nasledovné potvrdenia:

Týka sa to len fyzických osôb,  ktoré majú v starostlivosti dieťa , že k poskytnutiu dotácií na stravu je nevyhnutné predložiť:

• potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi,
  • potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima, (takéto potvrdenie vystaví po prepočte príjmov ( Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Čadca)
  • čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa ( tlačivo je k dispozícií na Obecnom úrade v Čiernom, oddelenie sociálne alebo na konci tohto oznámenia)

Výzva sa týka len rodičov, ktorí nie sú SZČO, nie sú zamestnaní a ich deti navštevujú Základnú školu Čierne – Ústredie č.183, 023 13 alebo Základnú školu s materskou školou Čierne – Vyšný koniec č.969, 023 13 a deti sú vo veku od 6 do 15 rokov.

Kontakt: 041/ 32 17 218 , oddelenie sociálne

Čestné vyhlásenie je k dispozícií u zriaďovateľa – na Obecnom úrade, oddelenie sociálne alebo nájdete ho na konci tohto oznámenia

docxčestné vyhlásenie - daňový bonus 2021