DSCN0153Potešiť dobré deti prišiel v sobotu 4. 12. 2022 do sály Kultúrneho domu v Čiernom Mikuláš. Pri vchode čakali na veľkých aj malých hostí pomocníci - anjeli a čerti. Čerti pre šťastie pomazali hostí uhlím a anjeli im nakreslili srdiečko na tvár. Svojou úvodnou hrou na klavíri spríjemnila atmosféru Miriam Miková, ktorá zahrala skladbu Hallelujah. Všetkým prítomným sa taktiež prihovoril starosta obce Peter Staňo. Bez rozprávky, v podaní Divadelno-improvizačného súboru „Kapor na scéne“ zo Žiliny, si čakanie na príchod Mikuláša už ani nevieme predstaviť. Tentoraz to bola rozprávka O Snehulienke. A Snehulienka bola tá, ktorá oznámila aj príchod vzácneho hosťa. Očká v sále sa rozžiarili, hlavne tým najmenším. Áno, bol to Mikuláš. Prišiel s veľkou biskupskou palicou, hromadou balíčkov v sprievode anjelov, pozdravil všetky deti aj dospelých a čarovnou palicou rozsvietil stromček. Potom nadišlo očakávané rozdávanie balíčkov, ktoré deťom od jedného roka až po deviatu triedu základnej školy podával sám Mikuláš. Než sa na voľnú zábavu pripravila sála a uložili stoličky, všetky deti sa zahriali zopakovaním si toho, na čo nám slúžia ruky a nohy, aby sa im lepšie tancovalo. Potom im do tanca hral DJ Rado a žiaci zo základnej školy na Vyšnom konci nášho Čierneho predtancovávali improvizovanú choreografiu pre najmenších tancujúcich. Zábava bola v plnom prúde a dobrá nálada sa šírila široko-ďaleko.

Ďakujeme sponzorom podujatia: Andrea Majáková, Peter Moják a Radoslav Nekoranec. Veľká vďaka patrí aj skvelým pomocníkom anjelom a čertom: Tamara Strýčková, Gabriela Jurčíková, Barbara Padyšáková, Stanislava Martausová, Andrej Grochal, Jozef Bacula, Kristián Lieskovan a Alex Krenželák.

Podujatie moderovala: Iveta Bobulová.

Podujatie pripravila: Obec Čierne, PO TES Čierne.

Dovidenia o rok! Tešíme sa na Vás!