Dieťa je veľký a neobyčajný dar, ktorý si treba vážiť. Je to najkrajší a najvzácnejší dar pre každého rodiča. Preto Vám, milí rodičia, prajeme, aby ste mali veľa trpezlivosti pri výchove svojich malých ratolestí, užite si v zdraví, vo vzájomnej láske a úcte spoločné chvíle s Vašimi detičkami, nech Vám robia len samú radosť a prežite s nimi úsmevné a radostné chvíle. A ako povedala spisovateľka Erma Bombeck: „Deti robia váš život dôležitým."

Všetkým novonarodeným detičkám patril v našej obci dátum 19. október 2022. V tento  deň sa v sále kultúrneho domu v Čiernom konala slávnosť „Uvítania detí do života“. Úvod podujatia otvorila piesňou „HalelujaLucia Jašurková zo 6. ročníka ZŠ Čierne – Ústredie. Najmladších občiankov a ich rodičov privítali v kultúrnom dome zástupca starostu obce Mgr. Peter Najdek spolu s Mgr. Danou Oravcovou, ktorým sa prihovorili vo svojich slávnostných príhovoroch. Druhá interpretovaná pieseň s názvom „Tak sa neboj mamazaznela v podaní Barborky Rybárikovej - žiačky ZUŠ M. R. Štefánika v Čadci. Prítomní rodičia boli prizvaní so svojimi detičkami k podpisu do Pamätnej knihy obce, z rúk zástupcu starostu obce si prevzali darček. V pripravenej kolíske potom boli zvečnení aj so svojimi ratolesťami. Každá mamička v závere slávnostného aktu bola ešte obdarovaná kvetom. Na koniec nechýbala spoločná hromadná fotografia, ktorá zdokumentovala túto pamätnú slávnosť.

(Fotografie z Uvítania novorodencov si môžete prísť stiahnuť do Obecnej knižnice v Čiernom k pani Ivete Bobulovej, kontakt: 0908 838 346).