obrázok 1 paci pac titulná fotoVo štvrtok 29.6.2017 navštívila náš Kultúrny dom populárna dvojica PACI PAC. Svojim vystúpením potešili hlavne deti predškolského veku. Deti si zatlieskali do rytmu pesničky ŤAPY ŤAP, povozili sa na vláčiku, zaskákali ako opica, naučili sa počítať od 1 do 10, zaspievali si spoločne PEC NÁM SPADLA, zasúťažili s pesničkou DOKOLEČKA DOKOLA. Na javisku sa zjavili aj vodník Ferko, papagáj a prasiatko.
Účinkovali: Adriana Pešinová, Mário Praženec, Peter Štenda, Matúš Buch.

hody tit.fotoObec Čierne, Príspevková organizácia TES Čierne pripravila pri príležitosti konania miestnych hodov na sv. Ignáca v nedeľu 31.7.2016 pestrý kultúrny program. Kermaš začal slávnostnou svätou omšou v Kostole sv. Ignáca z Loyoly a pokračoval zmesou vystúpení folklóru a populárnej hudby v areáli ZŠ Čierne – Ústredie.
V programe vystúpilo vyše osemdesiat účinkujúcich:
FSk Ozvena, spevácka folklórna skupina Černice, speváčky Sofia Gilániová a Dominika Moravcová, Goralskí heligonkári, FS Stavbár, Kysucká vrchárska heligónka, Peter a Stanislav Bažíkovci a hudobná skupina VEĽKÝ DOM.
Sprievodným podujatím bola aj výstava čierňanského rodáka Rudolfa Rypáka v sále kultúrneho domu pod názvom Rozkvitnuté medze rodiska.
Moderátor podujatia: Ján Ďurica
Text: Iveta Bobulová
Foto: Iveta Bobulová, R.K.

DSC 2138Vernisáž výstavy Rozkvitnuté medze rodiska čierňanského rodáka Rudolfa Rypáka sa slávnostne konala za prítomnosti autora, kurátora výstavy Jozefa Švikruhu a vzácnych hostí v piatok 22. júla 2016 v sále kultúrneho domu v Čiernom. V kultúrnom programe vystúpili: FSk Ozvena, Dominika Moravcová, Ema Kneblová a Lucia Rypáková.

Moderátor podujatia: Ján Ďurica
Výstava potrvá do 5. 8. 2016
Vypracovala: Iveta Bobulová
Foto: Zuzana Priečková

img_6725.jpgSlávnostný tanečný večierok pre žiakov ôsmich ročníkov pripravila Príspevková organizácia TES Čierne v piatok 31. januára 2014. Sála kultúrneho domu zaplnená vzácnymi hosťami, ôsmakmi, ich kamarátmi a spolužiakmi netrpezlivo čakali na slávnostné zahájenie. Po prehliadke tancov nasledovala tanečná súťaž, ktorú hodnotila porota v zložení:

dscn1701.jpgUkončenie ,,Kurzu spoločenských tancov a správania“ pre žiakov 9. ročníka ZŠ Čierne – Ústredie. Celý kurz sa niesol v slávnostnej atmosfére. Rodičia i pedagógovia sa prišli pozrieť na svoje ratolesti, zverencov. V kultúrnom programe vystúpil Jozef Šulgan hrou na harmoniku.