lekár obrázokVzhľadom na vyhlásený krízový stav v SR v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom musíme aj my postupovať zodpovedne, a minimalizovať zhromažďovanie sa väčšieho počtu ľudí v malom priestore – teda v čakárňach lekárov. S platnosťou od 13.03.2020 – až do odvolania pristupujeme k nasledujúcim opatreniam:
- Ošetrovať budeme len akútnych pacientov – t.j. u ktorých vznikla náhla zmena zdravotného stavu za posledné hodiny až málo dni - a okamžité neriešenie takéhoto stavu by mohlo viesť k zhoršeniu resp. ohrozeniu zdravia či života.
- Nerobíme preventívne prehliadky, ani prehliadky do zamestnaní, škôl, či pre účely vodičských oprávnení.
- Nevypisujeme žiadne tlačivá – pre invalidné dôchodky, “opatrovné“, peňažné kompenzačné príspevky, ZŤP, kúpele či komerčné poisťovne.
- U pacientov, ktorí sú na PN – a v tomto období majú plánovanú kontrolu u nás, tieto kontroly nateraz nebudeme vykonávať, len ak to ich náhla zmena zdravotného stavu akútne nevyžaduje – ako je popísané v prvom odseku. Týmto pacientom PN pokračuje, a neúčasť na kontrolnom vyšetrení im je automaticky ospravedlnená. Plánovaná posudková lekárska komisia je dňa 25.03.2020 lekárkou Sociálnej poisťovne ZRUŠENÁ.

- Prosíme pacientov, aby sa v priestoroch čakárne zhromažďovali v čo najmenšom počte – denne vyložíme 15 čísel, pričom predpokladané časy ošetrení jednotlivých čísel budú: čísla 1-5 v dobe 07.30-08.30 h., čísla 6-10 v dobe 08.30-9.30 h., čísla 11-15 v dobe 09.45-10.45 h. – aby ste si vedeli zmenežovať čas a čakáreň mohli dočasne opustiť. Čísla budú vyložené už ráno pred našim príchodom – takže hneď po otvorení budovy (zvyčajne okolo 06.00 h.) si číslo môžete odobrať a čakáreň opustiť. Bavíme sa len o “zelených“ číslach – teda na vyšetrenie k lekárovi. Prosíme a apelujeme na vašu disciplinovanosť – aby ste si brali len po jednom čísle.
- Prosíme, aby ste na komunikáciu s nami využívali aj telefón: 0905 963 214, či našu mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. – kde nám môžete písať lieky, ktoré potrebujete, my vám ich elektronicky predpíšeme a zvyčajne nasledujúci pracovný deň si ich môžete vybrať v ktorejkoľvek lekárni na vašu kartičku poistenca. Preto vykladáme len 15 čísel denne, lebo si vyhradzujeme väčší čas na telefonickú či mailovú komunikáciu. Samozrejme, pokiaľ bude váš zdravotný stav závažný – budete ošetrení aj bez čísla.
- Apelujeme tiež na pacientov s dlhodobými zdravotnými ťažkosťami, aby nás v tomto období navštevovali len v súrnych prípadoch, ak máte napr. plánovanú operáciu, či vyšetrenie na odbornej špecializovanej ambulancii – overte si, či vám operáciu nepreložili, prípadne - či váš odborný lekár ordinuje. Plánované operácie sa budú pravdepodobne prekladať, a niektorí odborní lekári v tomto období nebudú ordinovať.
- V prípade súrneho ošetrenia odborným lekárom v tomto období nepotrebujete výmenný lístok od obvodného lekára – lekár (špecialista) vás ošetrí aj bez neho.
- Taktiež, ak vám prepadlo napr. doporučenie na predpis liekov či inkontinenčných pomôcok od odborného lekára (teda je staré viac ako 1 rok) – v tomto období nie je potrebné toto doporučenie predlžovať – stále platí to posledné doporučenie.
- Prosíme vás, aby ste k týmto opatreniam naozaj pristupovali zodpovedne – stačí, ak niekto z nás bude len v podozrení z nákazy COVID-19 a ambulancia sa minimálne na 14 dní zatvorí – bez garancie zástupu inou ambulanciou !!!
Ďakujeme za vašu trpezlivosť a pochopenie