pnkyPokiaľ ste sa vrátili zo zahraničia (z ktorejkoľvek krajiny) – ZOSTAŇTE DOMA ! – kontaktujte nás telefonicky na tel.: 0905 963 214, ale lepšie je mailom na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. – kde napíšete vaše celé meno, rodné číslo, z ktorej krajiny a kedy ste sa vrátili, vaše trvalé bydlisko, adresu – kde sa budete počas karantény zdržiavať, názov a adresu vášho zamestnávateľa, a telefón na vás. My celú PN pošleme na Sociálnu poisťovňu. Vy zostávate doma, a dodržujete zásady 14-dňovej povinnej karantény pod hrozbou pokuty až do výšky 1659,-€. Pokiaľ nebudete mať žiadne príznaky respiračného ochorenia, po 2 týždňoch prídete na našu ambulanciu osobne PN-ku ukončiť. Pokiaľ sa váš zdravotný stav počas karantény zhorší – v zmysle teploty nad 38 °C, suchého kašľa, sťaženého dýchania – kontaktujete tel.: 155 alebo 112.

Pravidlo povinnej karantény platí aj pre všetkých rodinných príslušníkov človeka, ktorý sa vrátil zo zahraničia dňa 13.03.2020 alebo po tomto dátume. Taktiež majú nárok na vystavenie PN-ky podľa pravidiel uvedených v prvom odseku.

Ak vo vašom záujme sa chcete vyhnúť možnosti nákazy vašich blízkych, je možné vás umiestniť do karantény do priestorov vyhradených Ministerstvom vnútra SR – treba kontaktovať operačné stredisko na tel.: 112
Ambulancia všeobecného lekára pre dospelých, Čierne